200bin'e kadar SUV tavsiyesi? Tiguan vs Sportage?

Bu fiyatlara 2013 Tiguan ve 2015 Sportage bulabildik.

Benzin + LPG olarak bakıyorum.

Tiguan bana daha kullanışlı geliyor ama sportagelarda 4 koltuk ısıtma, anahtarsız çalıştırma olanları falan var.

Yine de tiguan daha az yakıyor ve daha performanslı.

Karar veremedik.

Bir de kafama takılan; kia 1.6 atmosferik motor kullanıyor ve lpg ile tam uyumlu olduğunu düşünüyorum.

Diğer tarafta 1.4 Tsi motor var. LPG ile sorun yaşamaz mıyız?

230 bine sıfır www.sahibinden.com Ford puma aldılar ablamlar memnunlar. Şimdi 250 civarı olmuş ama 8 yaşında araba almak yerine biraz zorlarsanız bütçenizi bence değerlendirilebilir.

  • denizmaniaherif  (09.04.21 10:33:21)
Sportage alıp tüpte sorun yaşayan arkadaşım 1 sene içinde sattı. Gaz yemiyor rampada tıkanıyor vs. şikayetleri vardı çözülemedi bir türlü. 1.4tsi da tüple sorunludur, tüpsüz iş görür gerek yok zaten. 200bine b suvları degerlendirebilirsiniz veya 250 260a çıkıp 2017 1.2 eat8 enjoy grandlandx alabilirsiniz.

  • karacigerim vur kadehlere  (09.04.21 10:55:29)
lpg takıp da sorun yaşamayacak araç yok. motorun doğasına aykırı. tsi motorlara lpg takılıyor ancak bence tsi motorlara göre lpg atmosferik motorlara daha uyumlu. aracın kmsi de önemli.

benim için sağlamlık daha geçerli bir öncelik olduğu için tiguan seçerim.
  • mikahakkinen  (09.04.21 10:57:17)
s.age alan 2 tanidigim da cok yakiyor diye sattilar kisa sure icerisinde (2-3 yil once idi, simdi nasildir bilemiyorum)

  • sweetoffice  (09.04.21 11:12:27)
Çok büyük bagaj istemiyorsanız suzuki vitara. Rakiplerine göre motor-şanzıman sorunsuzluğu ve yakıt tüketiminde öndedir. Çok fazla km yapmıyorsanız LPG de gerekmez.

  • temasettin  (09.04.21 13:59:25)
O civardaki tsi motorlarda bir sıkıntı vardı diye hatırlıyorum genel olarak, bence hiç ona girmeyin. Hatta LPG bakacaksanız VW grubuna hiç girmeyin. Sportage da benzinlisi hem gitmeyen hem de hayvan gibi yakan bir araç, arkadaşımda 9,5 - 10 lt yaktığını hatırlıyorum. Yani işin özeti bence iki seçenek de kötü.

  • roket adam  (09.04.21 15:31:15)
160 beygir olanlarda ben de duydum ama 122lerde yok sanırım.

  • ananiyimioguz  (09.04.21 15:42:26)
lpg dedin ve işi noktaladın zaten.motoru mahveden bir yakıt türü hele 2. el ağır kasalı araba da lpg yi düşününce çok fazla problem çıkacak eminim.

  • jamswety  (09.04.21 16:21:01)