[]

abajura kaç watt ampul alınır?

yahu eski abajuru attık, içindeki ampule de bakmadık kaç watt diye. şimdi deneme yanılma da yapmak istemiyorum. kaç watt ampul almalı ki ne az ne de çok gelsin?
 
ikea ürünlerinin üstünde max 60-70 watt yazıyor diye hatırlıyorum.


  • qxgviper  (08.04.21 17:22:57) 
Led ampulde 5-6 watt arası, kutuların üzerinde zaten eski ampullerde kaça denk geldiği, kaç lümen ışık verdiği yazıyor


  • freebird5406_2  (08.04.21 17:26:33) 
bendekinde max 60watt yazıyor, 9w led ampül ile kullanıyorum.


  • mrtkp1234  (08.04.21 17:30:14) 
oda ne boyutta, kaç aydınlatma var, abajuru kaplayan materyal ışığı ne kadar engelliyor, ne kadar aydınlık seviyorsunuz? sonuca göre 200 ila 800 arası bir lümen uygun olur.


  • holy biblo  (08.04.21 19:16:50) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.