[]

bitcoin'e altın gibi yaklaşmak

bitcoin uygulamalarını kullanan arkadaşlarım sabah aldım, akşam sattım şu kadar kar ettim falan diyor. ama benim buna ayıracak zamanım yok, çok bilgi sahibi de değilm.

binance'ten hesap açtım. içine nasıl para koyarım onu bilmiyorum henüz.
amacım bunu altın gibi uzun vadeli kullanmak.
vadeli hesap gibi bir şey gördüm uygulamanın içinde. öyle bir şey mi yapmalıyım?
yoksa x bir bitcoin alıp senelerce dokunmamalı mıyım?

altını param oldukça alıp hesabıma koyuyorum, hiç al-sat yapmıyorum mesela.

 
Altin gibi gorebileceginiz tek sey btc bence ytd


  • ala09  (08.04.21 01:07:12) 
altının kripto para dünyasındaki karşılığı sadece bitcoindir.
eğer bu yatırıma karar verirseniz her haftanın aynı günü unutacağınız kadar miktarı yerli ve büyük borsalardan satın alıp aldığınız miktarı da hemen soğuk cüzdana (wallet) yollayın. alım satım yapmamak bu işe yeni giren birinin yapacağı en doğru karar, tebrik ederim.

  • rakicandir  (08.04.21 01:12:45) 
Uzun vadeli alacaksan altını gramı 550 TL den alanlar gibi olursun. Ama sen bilirsin tabi.


  • zoghurt  (08.04.21 12:20:56) 
@souri

bitcoin'in fiyatının 2 katına çıkması için tarihte hiçbir zaman 10 yıl gerekmemiş. hatta zaten yaklaşık 10 yıllık bir geçmişi olan bitcoin 10 senede on milyon katına çıkmış. bu tahmini kim paylaştıysa milleti kerizlemiş bildiğin. hadi diyelim bu boğa döneminde(sene sonuna kadar) 2 katına çıkamadı diyelim, ki çıkacak bence, sonrasında girilecek ayı dönemi max. 2-3 sene sürer, takip eden boğa döneminde illa ki çıkacak, 2 katına da, 10 katına da. tarih her zaman bunu söyledi, yine aynısını söylüyor.
  • del piero10  (08.04.21 13:59:25) 
benim tahminim bitcoin 1 milyon usd seviyesine kadar gelecek, o da muhtemeldir ki 2024-25 yıllarına denk gelecek boğa döneminde yaşanacak. ki 1 milyon tahmini şu an değil, 3-4 sene önce de ortalarda dolaşan bir şeydi, silah bir kere göründüyse illaki patlayacaktır. belki o seviyede bir süre takılır. sonra komple digital para dönemine geçilecek, dolar molar tedavülden kalkacak. bitcoin'in o fiyatta geçerli para birimi olması elbette imkansız. tüm devletler bir araya gelip ortak bir dijital para biriminde anlaşacaklar. bitcoin de eski rağbetini yitirecek.


  • del piero10  (08.04.21 14:07:59 ~ 14:11:43) 
Altının kripto dünyasında karşılığı yoktur. Altın 200 yıldır kullanılan, bu 200 yılda her zaman belli bir talebi olan bir şey. Kriptoların geçmişi 15 sene bile değil, şu anki talebin düzenli olarak olacağına dair hiçbir ibare yok.

Kısacası alacaksanız altına gibi düşünerek almayın, çok daha spekülatif bir şey olarak düşünün.
  • noluyo yaa  (08.04.21 17:21:30) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.