[]

şirket internet

kendim imal ettiğim bir şeyleri satarken ya da al-sat şeklinde ufak tefek internet ticareti yaparken fatura kesebilmek için nasıl bir şirket kurmak gerekiyor.

bunun kazansam da kazanmasam da bir sabit ödemesi var mı? aylık yıllık vergi vs. ne kadar? bir yer tutmadan evden de bu işi yapabiliyor muyuz?


 
en ekonomik olanı şahıs şirketi ve evet, kazansanız da kazanamasanız da ödemeniz gereken saçma sapan aylık damga vergileri + bağkur, 3 aylık geçici vergi ve yıllık gelir vergisi var. e-fatura ve e-defter zorunlu olduğu için onlar artık bedava gibi bir şey.

bunun dışında aylık mali müşavir "haracı" ve ofis gösterecek yeriniz yoksa ofis kirası falan gibi şeyler var.

yani bence bu işlere girecekseniz aylık en az net 2bin karınızın bu genel giderlere gideceğini var sayın. eğer 2bin üzeri kazanıyorsanız ve başka personel çalıştırmıyorsanız girin o işlere.
  • malheiros  (08.04.21 01:23:33) 
30 yas altindaysaniz ve ilk defa sirket kuruyorsaniz genc girisimci kapsamindan yararlanabilirsiniz. ilk 1 yil bag-kur odemesi cikmiyor. evin bir odasini da home office gosterebilirsiniz. muhasebeci tutmaniz yeterli olacaktir, kardesim yeni manav acti kendine aylik 150 lira gibi bir ucrete anlasmis muhasebeci ile.


  • duyulmasi gerektigi kadar  (08.04.21 09:07:22) 
"@duyulmasıgerektiğikadar"otuz yaş altı değilim ama ancak bu koşullar bana uyardı. ama koşullar "@malheiros'un" dediği gibiyse beni aşar. ayda ikibin üzeri kar yapabileceğimi sanmam. ufak tefek satışlardan bahsediyoruz. o da olursa. çünkü internet üzerinden ne kadar satış olur olur mu bir öngörüm yok.


  • saykotek  (08.04.21 10:47:25) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.