[]

temaslıyım, test?

3 aydır gorusmedigim arkadasımla cuma günü buluştuk, 1 saat takıldık, yakın temasa pek girmedim, kendisi dün test yaptırmış pozitif çıkmış.

Şimdi ben gidip test olmalı mıyım? 5 gündür belirti vs de yok.

Normalde direkt olurdum ama arkadaşlarım, şirketten 3 kişi covid oldu kanka diyip anlatıyorlar, telaş yapmıyorlar.

Gitsem yaparlar mı bana?

 
Devlet hastanesini bilmiyorum, bir ara belirti yoksa temasliya da yapmıyorlardı ama özel hastaneler her türlü yapar.

Ben olsam içimin rahat etmesi için yaptırirdim, belirtisiz de geçirip başkalarına bulastirabilirsiniz sonuçta.
  • fraise  (07.04.21 21:14:18) 
selamlar, perşembe görüştüğüm arkadaşımın cumartesi + olduğunu öğrendim. öğrendiğim gibi test yaptırdım fakat ilk 3 gün çıkacak sonucun doğru olmama ihtimalinin olduğunu söylediler, ben 2. gün yaptırmış oldum ve sonucum - çıktı.

bugün 6. gün bende de herhangi bir belirti yok. yarın netleştirmek için özel hastaneye gidip test yaptıracağım.
  • Defanstaki son adam  (07.04.21 21:17:19) 
Ben bugün Ankara’da devlet hastanesinde temaslı olduğumu söyleyerek yaptırdım, bi problem olmadı. Akşam 17 gibi gittim sırada da 10 kişi falan vardı.


  • jacque  (07.04.21 22:47:45) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.