[]

sigortasız araç kullanmak

aracımın trafik sigortası ve muayenesinin süreleri bitti, bir süredir böyle kullanıyorum. bikaç haftaya elime para gelince ikisini de yaptıracağım ama merak ettiğim konu şu. muayenesiz yakalanınca ilk yakalanmada arabayı bağlamadıklarını biliyorum. fakat sigortasız yakalanınca durum nasıl oluyor? ilkinde bağlarlar mı arabayı direkt?
 
Google:

Trafik sigortası olmadan trafikte seyir halinde olan bir araç trafik ekiplerince tespit edildiği durumda, araç çekici yardımıyla otoparka çekilerek trafikten menedilmektedir. Araç sahibi aracın trafik sigortasını yaptırana kadar otoparkta bekletilir. Trafik sigortasının yenilenmesi durumunda yeni poliçeye gecikme cezası uygulanır. Araç sahibi gecikme cezası ile aracın otoparkta kaldığı gün sayısı kadar otopark ve çekici ücreti ödeyerek aracını alabilir.
  • Abdurrahman  (07.04.21 15:51:39) 
evet sigortasız direkt bağlamaları lazım kağıt üzerinde, ama yakalanır yakalanmaz durumu buraya yazdığın gibi anlatırsan yakalayana göreli olarak yüzde 50 bağlamama ihtimali olur.


  • ensar  (07.04.21 16:02:00) 
+ olarak şöyle bir durumda var.

ayrıca sigortasız araç kullanarak ALLAH korusun bir de kazaya karışırsan başın baya ağrır çünkü trafik sigortası karşı tarafın hasarları için yapılan bir sigortadır, kasko senin içindir.

hele ki yaya olan bir kazaya ya da karayollarına ait bir nesneye zarar verirsen çok uğraşırsın o arabayı sigorta yaptırmadan kullanma,

bir de sigorta süresi geçtiği için sigorta yaptırdığında cezalı ödeyeceksin (gün hesaplanarak)
  • xdenizx  (07.04.21 16:04:28) 
muayene yoksa direkt bağlanır inanmayın öyle efsanlere


  • anten  (07.04.21 16:51:25) 
xdenizx +1

sigorta yaptırana kadar kontağı çevirmeyin.
  • hayaletimsi  (07.04.21 17:58:47) 
sigortasiz yakalanirsaniz ya hemen yaptirin ya da baglayacagiz diyorlar. policeyi gorunce gonderiyorlar yoksa direkt cekiyorlar araci.


  • duyulmasi gerektigi kadar  (07.04.21 18:00:42) 
daha önce sigorta eksik olduğu halde egsoz çevirmesine girip hiçbir şey sorulmadan çıkmışlığım oldu ama garantisi yok.

bugün eve gelirken trafik polisi durdurup ehliyet istedi. o kontrol ederken iki kuryenin motorlarına el konulup çekiciye yüklendiğini izledim. muayene mi yoksa sigorta mı eksikti bilmiyorum ama risk almaya değmez.
  • sinek kral  (07.04.21 19:10:03 ~ 19:10:57) 
arabayı bağlasınlar dert değil, bir kazada birine zarar vermeyi geçtim bir araca zarar verirseniz bile herşeyi cebinizden öderseniz bunun ucu açık bir kumar.
zamanında ben denedim oradan biliyorum.
yapmayın. trafik sigortasız balkondan bile arabanıza bakmayın!
  • erty_ksk  (07.04.21 19:22:04) 
daha önce ikisi olmadan da yakalandım. muayene için süre veriyolar, o süre içinde yaptırman lazım. o süre içinde tekrar yakalanırsan bana zaten ceza yazıldı diyip önceki evrakı gösterebiliyorsun. ama sigorta olmadan trafiğe geri bırakmıyorlar. o an yaptırıp devam etmiştim ben.


  • Olric  (08.04.21 10:00:19) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.