Yazılım sektöründe olup ofise giden var mı?

Varsa neye göre çağırıyorlar ki bu ortamda? Binlerce şirket evden işleri yürütürken sizin şirketiniz niye ofise gel diyor?

Benim arkadaşlardan giden var. Valla onlar da memnunlar çünkü evde sıkılmışlar falan, şikayet edene denk gelmedim.

  • plutongezegendegilmi  (07.04.21 14:45:40)
bizde isteyen gidebiliyor ama giden yok sayilir.

bir sirketle gorustum gecenlerde, ofisten calisiyoruz dediler, gorusmeyi bitirdim.
  • lemmiwinks  (07.04.21 15:00:48)
savunma sanayinde genelde güvenlik sebebiyle masaüstü bilgisayarlar kullanıldığından ofise gitmen zorunlu.

bunun dışında hem dizüstü verip hem de ofise çağırmak pandemiden bağımsız olarak ağır gerizekalılık, mantıklı bulmuyorum.
  • nehara  (07.04.21 15:23:52 ~ 15:24:21)
IT sektöründe kalburüstü şirketlerden tanıdığım hiç kimse şu anda ofise gitmiyor. Patron şirketlerinde zorlamaya başlamışlardır.

  • roket adam  (07.04.21 16:41:00)
Guvenlik sebebiyle gidiyoruz, savunma sanayi

  • ghilleinthemist  (07.04.21 17:02:41)
Benim erkek arkadaşım gidiyordu 1 ay önce iş değiştirdi. Güvenlik müvenlik değil sebebi zaten kendi bilgisayarını taşıyordu her gün. Tamamen patronun piçliği

  • eatpraylaw  (07.04.21 17:25:27)
Patron gelmeyelim istiyor ama yoneticiler gizli issiz olduklari ortaya ciktigi icin hep gidilmesi yonunde karar aliyorlar.
Vaka sayisi cok azalirsa gidiyoruz(azalmiyor)

Zaten pandemi olmasa bile ofisle bir isimiz yoktu.
Virus bitse bile remote devam edecek diyor patron simdi.
Yoneticileri de kovarlar umarim bu bahaneyle.
  • divit  (07.04.21 17:53:33)
haftada 2 veya 3 gun toplanti yapmaya gidiyoruz sadece. diger gunler herkes uzaktan calisiyor.

  • chezidek  (07.04.21 19:42:04)
teknopark/teknokentler %50 çalışma ile ilerledikleri için bi kısım gitmek zorunda

  • jelly bear  (07.04.21 23:30:21)
bizde isteyen gidebiliyordu, fakat bu son artışlardan sonra ofise gelmek yasaklandı :)

  • nuisance  (08.04.21 00:31:06)