sporda ara vermek gerekir mi

chloe ting'in 25 günlük challenge'ını bitirdim ve ara vermeden 2 haftalık programına devam ettim. O da cuma günü bitecek. Yine ara vermeden bir programa başlamak mantıklı mı? yoksa bu tarz programlarda 1 hafta ara vermek mi gerekir?

ben de chloe'nin 3 programını yaptım geçen sene. hiç ara vermedim. bence zaten gerekli arayı kendisi veriyor boş günlerle.

diğer yandan bu tarz konularda vücudu dinlemek lazım. eğer yorgun hissediyorsan veya bıkkınlık gelmişse ara vermek daha doğru. ben mesela sürekli olarak yoga yapıyorum ve çok iyi geldiğini hissediyorum. ama bazen o kadar da iyi gelmiyor gibi hissediyorum, yaparken bitse de gitsek moduna giriyorum ve öyle olunca bırakıyorum bir süre.
  • istanbul kanatlarimin altinda  (07.04.21 12:46:24)
Selam. Ara vermeden devam edin. Ağır BB programlarında bile 3 ayda bir 1 hafta ara veriliyor. Bu tip programlar bakımından ise insan vücudunun böyle bir araya ihtiyacı yok. Ara vermeyi gerektirecek bir sakatlık, ağrı vb. yoksa aynen devam.

  • son feci skilacci  (07.04.21 12:57:25)