Bu araba alınır mı? (linea)

Merhaba ilk arabam olacağı için 2-3 sene sorunsuz kullanıp daha sonra sıfır araba almak istiyorum.
Araba arayış sürecim 5 aydır sürüyor, arabadan anlayan akrabalarım sağolsun her arabaya bir şey buldular. Porsche Cayman bulsam yok şunun şurası böyle alınmaz diyecek pimpirikli tipler :D
83.500 TL son istiyor. Küçük hacimli dizel araba sorun çıkarır mı ?

www.sahibinden.com

aynı motoru kullanan aracı kullandım, beygirleri de hemen hemen aynı. eğer çok kaçsın, gaza bastığımda basıp gideyim, hemen atılsın gibi dertleriniz varsa canınızı sıkar. vites geçişleri orta kalitededir ve hızını alınca da akar gider orası ayrı. performansa değil yakıt tasarrufuna, parça ucuzluğuna, sorunsuzluğa bakacaksanız evet bu araba sizi üzmez.

araba temiz görünüyor. siz de ayrıca ekspere sokarsınız zaten varsa ekstra bir şeyi görürsünüz. şu an piyasada arabalar satılmıyor. hele bu tarz alt segmentler hiç satılmıyor. 80 düz yaptırın usta ve eksper gördükten sonra ekstra bir durumu yoksa da alın gitsin.

ekstra olarak bu civarda symbol de önerebilirim. ama kafanızı bulandıracaksa hiç açıp bakmayın zira bu araba bence gayet yeterli.
  • golgi aygıtı  (07.04.21 13:32:16)
Ben almazdım. En azından ilk tercihim olmazdı. Bu araç 50, 60bin olsa alınabilir derdim.

Ama aynı fiyata çok daha konforlu birkaç yıl daha eski ama daha kaliteli hissettirecek otomobiller bulmak mümkün.

Hyundai, honda, toyota, skoda, volkswagen, seat, kia, citroen vb gibi markaların giriş seviyesi 2010-2011 modellerine bakardım.

Elbette her aracın artısı eksisi vardır. Ama linea'ya gelmeden önce epey bir düşünürdüm diğer alternatiflerimi.

Bu arada linea'nın taksi çıkması olma ihtimali her zaman var dikkat etmek lazım.
  • anten  (07.04.21 14:50:49 ~ 14:57:31)