[]

Versatil kalem uç seçimi

Selamlar, rotring marka versatil kalem alacağım, kaliteli bir yazı için nasıl uçseçmem lazım acaba? Kalem 0.7 mat ve kalın yazı stilini sevmiyorum bu arada.
 
0.5 2B Mat ve kaygan yazı
0.5 HB Daha silik ve sert yazı

  • prole  (07.04.21 09:39:55) 
Uçların üzerinde H, HB, B, 2B gibi şeyler yazar. H serisi sert ve ince, B serisi yumuşak ve kalındır. Şöyle: ae01.alicdn.com

En rahat yazılan uç 2B bence ama o kalın gelirse B ve HB standarttır, onları deneyin. Tombow B alın, o olur bence size.

Edit: www.nezih.com.tr
  • kobuzchu kiz  (07.04.21 09:40:34 ~ 09:41:51) 
Rotring'i boş verin

kalem: uni kuru toga
uç: faber castell grip


uni kuru toga, kalemi kağıda her bastırdığınızda ucu 9 derece çeviriyor. böylece sürekli ucun sivri tarafı ile yazıyorsunuz. şimdiye kadar kullandığım en iyi versatil kalem.
  • lancelot du lac  (07.04.21 21:01:45) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.