ücretsiz izin nedeni ile başka bir şirkette işe başlamak

ücretsiz izne çıkarıldım o sırada başka iş buldum fakat tazminatımı yakmak istemiyorum diğer firmada işe başlasam ücretsiz izinli olduğum firmaya istifamı vermesem bir şey olurmu daha sonra tazminat talep edeceğim

Aynı anda iki yerde sigortalı çalışabilirsiniz. Ama ilk kurumun bilgisi olması gerekiyor sanırım.

  • kobuzchu kiz  (06.04.21 11:17:18)
Aynı anda 2 yerde sigortalı çalışabiliyorsun ama iki tarafın da razı olması lazım. Gizli yaparsan tespit edildiğinde haklı fesih yapabilirler, o zaman da tazminatın yanar.

  • Jux  (06.04.21 11:17:46)
pandemi ücret izinse ve nakdi ücret desteği alıyorsanız, ikinci işte çalışmanız dolayısıyla bu desteğin kesilmesi gerekir. Yarın o bir gün, sgk işverenden işveren de sizden hatalı beyan dolayısıyla ödenen destekleri yasal faiziyle talep edebilir.

  • kojonotsuki  (06.04.21 12:33:43)
nakdi ücret desteği ve işsizlik maaşı alamıyorum kısa bir çalışma dönemi oldu yaklaşık 5 ay

  • baknedicem  (06.04.21 13:10:40)
5 ay olduysa neyin tazminatını talep edeceksiniz?

tarafların bilgisi olması gerekiyor.
  • benaslinda  (06.04.21 13:47:21)
@benaslinda
ihbar tazminatı alınabilir sanıyordum

  • baknedicem  (08.04.21 00:34:28)
ihbar tazminatı dediğiniz 2 haftalık ücret.. 2 haftalık ücret için dava açmaya değmez, dava masrafı vs. zaten ondan fazla tutar :D

ayrıca sırf 2 haftalık ücret için yeni işverende işe başlayıp mevcut işinizi de tehlikeye atmış oluyorsunuz.
  • benaslinda  (08.04.21 12:49:44)
ayrıca işten çıkartma yasağı bitince ya eski çalıştığınız yer gel derse napacaksınız? gel 2 hafta ihbarını kullandıktan sonra çıkışını vereceğim derse..

  • benaslinda  (08.04.21 17:53:30)