point and click adventure oyunu önerisi

şalam şalom dostlar.
oynamadığım oyun kalmamış o yüzden aklınıza gelen her şeyi yazarsanız sevinirim.
hikayesi ve atmosferi iyi olsun yeter, pixel grafik bile olabilir. şöyle broken sword, monkey island havası versin de keyfimiza bakalım.

Ben Monkey Island, Broken Sword vb atmosferi için zaman zaman mobilde Tiny Room ve türevi oyunlardan oynuyorum.

  • msb  (04.04.21 15:53:00)
Çok sevmiştim zamanında :)
en.wikipedia.org:_Objective_Uikokahonia

Bunun dışında aklıma gelenler; full throttle, sam & max, day of the tentacle, the dig, leisure suit larry, gabriel knight, grim fandango.
  • orient blue  (04.04.21 15:54:37)
Machinarium

  • burka  (04.04.21 17:15:44)
80'ler temalı güncel bir oyun.

Thimbleweed Park

Piksel grafik bile mi. Aşkolsun :D
  • hedep  (04.04.21 18:50:38)
hepsini oynadım ya :d

  • inancsiz deve  (04.04.21 20:52:48)
Listenin tamami eski oyunlar. Good old games tarzi sitelerden belki bulunabilirler.
The Black Mirror serisi. Biraz bug doludur ama cok keyiflidir.
The wolf among us.
Eskilerden Syberia.
Dracula 3 Path of the Dragon
Gabriel Knight serisi
  • mononoke  (05.04.21 08:36:12)