[]

Kulaklıkta aptx çok büyük fark yaratıyor mu?

Tws furyasına ben de daldım. Yürüyüşte ve sporda dinlemek için bir kulaklık aldım ama sonradan fark ettim ki aptx yokmuş bunda.

Bir üst modelinde varmış ama onun da tipi hoşuma gitmedi kaba duruyor kulakta. Spotify'dan müzik dinleyecek biri için çok büyük inanılmaz fark oluyor mu aptx var ve yokken? Telefonum android bu arada.

Aliexpress'ten verdim siparişi, iptal edeceğim gerekirse.

 
Telefonun destekliyor mu aptx, aklına gelmediyse sorayım dedim.

Aptx'in olayı başarılı bir sıkıştırma teknolojisi olması, hem kalite hem de sbc'ye göre(en standart bu) gecikme açısından önemli ama fark çok değil. Olsa bile tws kulaklıkların ses kalitesi kaynak ve kodek ne kadar başarılı olursa olsun en fazla ortalama olur. O yüzden bence iptal etme.

Detaylı karşılaştırmayı şurada yapmışlar, ses örnekleri de mevcut.
www.rtings.com
  • Jux  (04.04.21 14:05:35) 
Ben de tipini beğendiğim ve kalan özellikleri de iyi olduğu için aptx olmamasına rağmen edifier nb2 aldım aliexpress'ten.
Pişman da olmadım açıkçası, daha önce vardı aptx'li kulaklığım. Şu an arada devasa bir fark göremiyorum.
Aldığınız kulaklığın fiyatı nedir bilmiyorum ama zaten 400-700 TL civardaki kulaklıklar giriş veya orta segment olduğu için devasa bir fark olmaz.
Alın gitsin
  • bir fincan kahve ile film izlemek  (04.04.21 14:41:40) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.