[]

Altı adımda kompleks bir Covid19 sorusu

1- Hanede üç kişi yaşıyor.
2- Üçü de çok net semptomlar olduğu için ekipleri çağırdı ve ekiplerce yapılan PCR testi sonucunda hanedeki iki kişi pozitif bir kişi negatif çıktı. Negatif çıkan 60 yaş üstü ve yan hastalıkları da olduğu için negatif olmasına rağmen yine de kendisine ilaç başlandı.
3- İzolasyon süreleri olan 10 gün tamamlandı, herkes ilaçlarını kullandı ve kendini iyi hissetti neticeten.
4- Bu üç kişinin izolasyon süreleri sona erdikten sonra hastalığa dair hiçbir semptom kalmadı; devlet test yaptırın dememesine karşın yine de ne olur ne olmaz her ihtimale binaen dikkat edelim diyerek PCR testi yaptırdılar.
5- Yapılan PCR testi neticesinde hanedeki şahıslardan birinde pozitif (daha önce negatif çıkıp ilaç kullanan ve 60+ olan kişi) diğer ikisinde negatif çıktı. Önceden negatif çıkan ve yaşından dolayı ilaç kullanan yeni pozitif kişi kendini gayet iyi hissediyor. Diğer iki kişi de (eski pozitif yeni negatifler) kendini gayet iyi hissediyor. Yeni pozitif olan şahısın HES uygulamasında yine 10 günlük karantina suresi başladı ve pozitif olduğuna ekiplerin geleceğine dair mesaj geldi.
6- Ekipler geldiği zaman, hanedeki diğer negatif iki kişi temaslı olarak sayılacak ve onlar da tekrar karantinaya girecek mi yoksa covid geçirdikleri için 3 ay temaslı sayılmama kuralı mı geçerli olacak onlar için?

 
3 ay temaslı sayılmama kuralı geçerli olacak bir kez pozitif vermesi yeterli.


  • sting  (03.04.21 01:12:12) 
Kesin bilgi mıdır hocam? İnternette bu konuda hiçbir detay bulamadım. Yok yere tekrar karantinaya girmek istemiyorum iş güç var.


  • vedatchilipeppers  (03.04.21 01:25:59) 
bu isi yapanlara sordum ; o iki kişi tasiyici olma riskine karsi 10 gun daha temasli sayilir yaniti veren fazla cikti. Ancak kimse net cevap veremedi.


  • tunaktunaktun  (03.04.21 07:11:55) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.