Göz kayması hk.

Merhabalar,

2-3 yıl önce doktora gittiğimde hafifte olsa göz kayması var demişti. Sonra çocukluğu hatırlıyorum merdivenlere bakarak hızlıca inersem hep düşüyordum yada kitap okurken iç içe girmeler, satır atlamalar çok oluyordu.
Şuan ise yan yana aynı rakamlardan kaç tane var çok zor sayıyorum tek gözümü mutlaka kısıyorum yada ekrandaki ufacık saate bakarken yada bankalardan gelen şifrelere bakarken mutlaka bi gözümü kısıyorum. Son samanlarda çok fazla rahatsız etmeye başladı. Yada bir şey okurken çok yakın baktığımı sonradan farkediyorum, ve iç içe giriyor yazılar eğer çok yaklaştırırsam. Acaba bunlar göz kayması ile ilgili midir, daha da ilerlemiş midir? Gözlükle mi düzelir? Şu kalem egzersizini de pek yapamıyorum.

Teşekkürler

Çift görme olabilir mi? O da göz kaymasıyla ilişkili olabiliyormuş. Göz kayması ameliyat ile düzeltilebiliyor. Tavsiyem devlet hastanesine değil, üniversite hastanesine gidin. İmkânınız varsa öğretim üyesine muayene olun. Not: Doktor değilim.

  • dissendium  (03.04.21 00:07:20)
Bunu en iyi göz doktoru bilir.

  • sta  (03.04.21 00:08:19)