[]

Ehliyet, ticari araç

Ehliyet için sağlık raporu aldım. Raporda ticari araç kullanamaz yazıyor. B sınıfı ehliyet alabiliyormuşum. Ben ehliyeti iş başvurularında istendiği için alacağım. Bu durumda şirket aracı ticari araç olur mu? Ticari araç benim bildiğim Ford Transit gibi araçlar. Bu şekilde olmayan araçlar ticari araç olur mu?

Bir de ruhsatta ne yazdığı önemliymiş sanırım. Ruhsatta hususi yazıyorsa, ticari yazmıyorsa ama iş için kullanılsa sorun olur mu?


 
www.ford.com.tr

transitlerin küçüğü de ticari olarak geçiyor.

niye ticari araç kullanamaz diye yazdılar ki.
  • elorelia  (02.04.21 13:18:22) 
@elorelia, göz kayması olduğu için monoküler yazdı ama iki gözümün görmesi de tam.

Aslında Transit'lerin küçüğüyle de bir işim yok.

Şirket için kullanılan binek araçların ticari olup olmadıklarını öğrenmek istiyorum.
  • dissendium  (02.04.21 13:23:20) 
şirket için kullanılsa da binek araç ruhsatta otomobil olarak geçer, B sınıfı ehliyetle kullanılır.


  • gkhncnzdgn  (02.04.21 13:30:18) 
şirket aracı ile ticari aracı karıştırmayın. ticari araçtan kasıt, otobüs minibüs vs gibi araçlar. normal bir binek aracı şirkete de alsanız ticari olmuyor. bu arada mesela doblo vs gibi araçların bazıları da ticari olarak geçmiyor, mevcut ehliyetiniz ile kullanabiliyorsunuz.


  • co2s2  (02.04.21 13:57:00) 
Ticari araç demek aslında profesyonel şoförlük yapmak demek. Onun için ekstra belgelere ve süreçlere ihtiyaç var.


  • playing star again  (02.04.21 20:58:22) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.