Bu bir numara mı? (Uber)

2 hafta once uber'e bindigimde surucu taksimetreyi actigini unuttugunu soyledi, "sizde ne yaziyor" diye sordu, ben de* oradaki minimum tutari verdim. Gerci bununki dogal gibiydi, "bugun bu kacinci acmayisim, birinden dayak yicem herhalde, sizden onceki kavga etti vermemek icin" vs dedi ama bugun yine uber'e bindim, yolun ortasinda yine acmayi unuttum dedi. Bende de 31-41 lira arasi gosteriyordu, 35 verdim, sonra mail geldi, yolculugunuz 24,50 lira tuttu diye.

Ne yapiyorlar, aradaki farki cebe mi atiyorlar, yoksa tamamen tesaduf mu?

* Linc gelmesin diye mobilden iki saat ugrasip de'yi ayirdim :)

über'e düşük giriyorlar ücreti aradaki fakrın komisyonundan kurtarıyorlar sanırım.

  • reanarchy  (01.04.21 09:01:24)
Sadece komisyondan kurtarmaz ki. Aradaki farki da cebe atar o zaman. Sonucta uber'in sisteminde 24,5 gozukuyor.

Normal taksi sistemine gore calismiyor sanirim uber. Ne kadar kazanirsan ondan pay aliyor. Normal taksi sistemi atiyorum "gunluk 500 bana getir, gerisi senin" seklinde.
  • ardt  (01.04.21 10:37:18)
Keske 30 verseydim, son anda 35 verdim.

  • ardt  (01.04.21 10:37:32)
Uygulamadan yazdim, hemen cevap verdiler. Yolculugunuzu inceledik, aradaki farki uber kredisi olarak yatiriyoruz dediler. Belki iade de ederlerdi ama nakit vermistim, kredi kartim da tanimli degil.

  • ardt  (01.04.21 10:55:04)
Bende de %30 indirim vardı geçen ay, sabahın 6'sında kullandım. Taksimetredeki tutarı ödedim yolculuk sonunda, aslında adamın uygulamadaki tutarı söylemesi gerekiyordu. Standart fiyattan ödemiş oldum, kartla ödesem böyle bir şey olmayacaktı tabi direkt düşecekti indirim.

Kısa mesafe olduğu için peşine düşmedim ama taksici milletinden her şeyi beklerim o yüzden iyi yapmışsınız desteğe yazarak.
  • chicha_v2  (01.04.21 12:01:12)