[]

köpeğin yeni ortamı

1.5 yaşında olan bir köpek var. işyerindeki yaşam ortamı çok kötü olmasından ötürü, yaşadığım yerde olan bir parka adapte etmek istiyorum.

parkta kendisinden büyük 3 köpek bulunuyor. benim çözümüm, köpeği parka sabah getirip, ertesi sabaha kadar başında durmak, kollamak. diğerleri saldırırsa engel olup, belli bir saatten sonra yakınlaştırmaya çabalamak.

zaten 24 saat, yani bir gece ve bir gündüz beraber yaşadıktan sonra. her gün aynı olacak. yani 1 gündüz, 1 gece. ve hep aynı şeyleri yapıyor olacaklar.

konuyla ilgili deneyimli kişilerden bulduğum çözümü yorumlayacak ya da farklı yöntemler, ek bilgiler vermek isteyenlerden fikirler almak amacıyla bu yazıyı yazıyorum.

 
Köpeği parka adapte etmek gibi bir şey ilk kez duyuyorum, yani bir köpeği yeni sahibe, eve adapte etmek konusunda birçok kişi deneyimlerini paylaşabilir. Ama insanlar bilmedikleri köpekler ve park da olsa sokak ortamı açısından ne diyebilirler? Yarın öbür gün o hayvanları birilerinin şikayet edip toplatmayacaklarını nereden bileceksiniz? Köpekler 24 saatte başında durunca kaynaşıp hep beraber takılacaklar yok böyle bir dünya... Ertesi gün bıraktığınız yerde bulamazsınız. Bakıldığı ortam kötü olabilir doğrudur, siz iyi niyetli olarak bizim parktaki köpekler bakılıyor yanlarına koyayım dediniz muhtemelen ama bu konuda hiç kontrolünüz olmayacak bir ortamda saçma riskler almak yerine hayvana daha güvenilir yeni bir ortam arayın.


  • not dark yet  (31.03.21 23:04:02) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.