[]

musluk suyundan gelen kireci nasıl en aza indirebiliriz?

Özellikle istanbulda çok fazla. Kettle her temizlediğimde birkaç kez su kaynattıktan sonra yeniden kireçlenmeye başlıyor. Siz neler yapıyorsunuz?
 
Çeşme suyuyla çay kahve yapmıyorum. Arıtma taktırdık biz.


  • olaylar olaylar  (30.03.21 20:25:26) 
Bizde az kireç var ama britta akilli termos muhabbetlerinden aldik, simdilik iyi. Onla yapiyoruz kahve, cay.


  • logisticsmanager  (30.03.21 20:26:38) 
soyle bir video yapmistim. isinize yarayabilir.
www.youtube.com

  • dokunmakalbime  (30.03.21 20:29:34) 
kirece aritma harici bi cozum yok. damacana suyu kirecsiz ama ne oldugu belli degil. bi kismi musluk suyu artitma suyu hatta.

edit: brita'lar kirece cozum degil.
  • yoggi  (30.03.21 20:56:51 ~ 31.03.21 19:36:00) 
brita kullanıyoruz biz çay-yemek için.


  • nimberjack  (30.03.21 21:11:48) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.