[]

avi vs mp4

arkadaşlar ben google photos'a bazı videolarımı filmlerimi arşivlemek istiyorum bazıları avi, wmv, ts formatında, bunları mp4'e çevirme taraftarıyım ancak mesela sözlükte üstü kapalı olarak yaww avi ondan daha güzel gibi bir iki yorum gördüm, bu arada photos'a yüksek kalite yani sıkıştırmalı olarak yüklüyorum ne dersiniz önden mp4'e çevirerek kötü mü yapıyorum?
 
cevirmeyince izlenmiyor mu? biseye cevrilmemis hali en iyisidir muhtemelen.


  • eksi sozlukte eksiyen adam  (29.03.21 21:06:05) 
ya izleniyor tabi de belki çok kayıplı yüklüyordur veya işte ileride diyelim avi mavi kalmaz atıyorum 5 sene sonra doğru dürüst açılmaz bile veya işte bazıları diyor ya handbrake ile mp4 yaptım görüntü kaybı olmadan boyutu küçüldü vs bir sürü şey. aslında dediğin doğru, ben sadece senin sorundan emin değilim oluyor mu diye ki aslında izleniyor, indirince de yine avi olarak indiriyor mesela.


  • ckisc  (29.03.21 21:53:12) 
h264/h265 codecli mp4, daha futureproof olur.

Avi bir şey ifade etmiyor o sadece barındırıcı bir kutu gibi düşün, codec'i ne?
lasopabj375.weebly.com
  • nhk ni youkosu  (29.03.21 23:54:22 ~ 23:54:45) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.