[]

Koska Tahin Neden Bu Kadar Pahali?

Koska'nin tahini diger markalarin (Sitoglu, Seyitoglu, Torku vb) iki kati fiyatta. Neden boyle? Kalite farkindan dolayi mi? Evetse, hangi acidan daha kaliteli?

Genellikle Koska aliyorum ama acaba bos yere mi fazla oduyorum?


 
bence fazla yere ödüyorsun.


  • sutlu nescafe  (29.03.21 12:36:35) 
marka değerinin yüksek olması bir faktör. bir de diğerleri bu kadar iyi mi değil mi bilemiyorum. her mamülde olduğu gibi bunda da soğuk sıkım vs bir dolu farklılıklar vardır.


  • co2s2  (29.03.21 14:22:00) 
susam pahalı bir nesne ve ne yazık ki her şeyde olduğu gibi susamda da "çin" etkisi var.. yerli susam çin susamına göre daha lezzetli ve kaliteli fakat üretimi ne yazık ki yurt içi ihtiyacı karşılayacak seviyede değil.. fabrikalar ucuz olan ithal susamı tercih ettiği için çiftçi açısından tercih edilebilir olmuyor.. üretim düşüyor - fiyat artıyor.. hep birbirini tetikleyen süreçler.. kısır döngü..

aldığınız tahinin üzerinde yerli susam kullanıp kullanmadıklarını belirten bir ibare arayın.. fark bundan kaynaklanıyor olabilir..
  • sahlanankoc  (29.03.21 15:15:02) 
kalite farki

digerlerini de yedim ama hicbiri koska gibi degil. kactan aliyorsun? ben en son 42 lira verdim sanirim 1100gr koska tahine
  • nibba  (29.03.21 16:39:37) 
Hiçbir tahin Koska'nınki kadar lezzetli gelmiyor. Fiyat farkına değdiğini düşünüyorum.


  • msb  (29.03.21 23:25:06) 
Urun kalitesi + Kalite kontrol masrafi + reklam masraflari + marka degeri + vesaire


  • cooperr  (30.03.21 01:56:32) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.