[]

yasaklarda maaştan kesinti

merhaba,
hafta sonu yaklarının uygulandığı 3 aylık dönemde(aralık, ocak, şubat), cumartesi günleri çalışmadık. işveren önce maaştan kesileceğini vs söyledi, sonra da yıllık izinden düşeceğini söyledi.
yıllık izinden 13 gün düştüklerini, 1 günlük yıllık iznim kaldığını yazan mail attılar.

bu durum yasal mı?
olması gereken neydi?

 
yıllık izninizden düşülmesini istemiyorsanız maaşımdan kesin de diyebilirsiniz. eksik maaş almayın diye öyle yapmışlardır. yıllık izni olmayan personelin maaşından kesiyorum ben direkt.


  • naksidil  (28.03.21 23:03:05) 
normalde çalışma saati haftalık 45 saat. 9 saat yapsınlar haftaiçi madem izinden keseceklerine?


  • benim adim kerim hepinizi severim  (28.03.21 23:06:48) 
Biz cumartesileri çalışmadığımızda, hafta içi 1.5 saat fazla çalıştık ve 45 saati tamamladık. Eğer 45 saatten az çalıştıysanız işveren maaşta kesinti yapabilir.


  • Arthur Dayne  (28.03.21 23:14:20) 
yillik izinden dusulmesinin yasal oldugunu hic sanmiyorum.Isveren kendi kafasina gore yillik izinleri boyle haftasonlarina denk getirip kullandirdim diyemez.Blok halinde yillik izin almak calisanin hakkidir.


  • turkuaz  (28.03.21 23:53:22) 
Pandemi nedeniyle yasal hale geldi o durum. İşveren kafasına göre yıllık izinden düşebilir.


  • himmet dayi  (29.03.21 07:30:09) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.