[]

Uzun süren oyunlara pek gelemiyorum sanki

Merhaba arkadaşlar,

Bir süredir oynayacak oyun ararken kütüphanemde bulunan uzun soluklu oyunlara pek başlamak istemediğimi fark ettim. "Şimdi kim oynayacak o kadar uzun oyunu?" diye başlamak istemiyorum. Özellikle açık dünya oyunlarından falan kaçıyorum artık. Daha kısa, lineer olan oyunlar oynamak istiyorum çoğunlukla.

Açık dünya oyunları, rpg oyunları falan çok uzun geliyor artık. Bir de ben completionist ve achievement manyağı olduğum için keşfedilmedik bir şey bırakmamaya özen gösteriyorum. 20 saatte biten oyun 60 saatte hatta daha da uzun sürüyor. Oyun oynamayı da çok seviyorum, hatta tek eğlencem diyebilirim. Ama sanırım artık gittikçe oyunlardan uzaklaşıyorum, önceki kadar çok oyun da oynayamıyorum. Önceden oyunlar bitmesin isterken şimdi "Hadi artık, uzattın sen de!" kafasında oluyorum. Sizde de var mı benzer durumlar? Fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim, teşekkür ederim.

 
Malesef aynisi.
Is hayati, köpeği disari cikar, spor yap, yemek ye, uyu, biraz kitap oku, biraz fransizca calis vs derken zaten azicik zaman kaliyor.
Bakıyorum oyun 100 saat sürecek deniliyor, ufak hesapla gelecek 20 hafta sonu oyun oynarım diyorum.

Onun yerine geçen max payne 3 aldim vallaha bir haftasonunda bitti gitti. Bütun zevkimi de aldim. Ha ama su an bana calismami gerektirmeyecek paralari ver, deli gibi oynarim. Ama 100 saat buna verecegime neler yapabilirim diyip baskq seylere yöneliyorum.
Yaslandik azizim.
  • logisticsmanager  (28.03.21 18:55:03) 
Yeni nesil oyunlar eski oyunlara göre daha kolay, kısa ve oynayanı yormayacak şekilde tasarlandığı için yeni oyunlarla birlikte evrimleştik :) Geçen günlerde oyunsuzluktan gta san andreas oynayayım dedim ama bıraktım. Fast travel yok, bölümleri geçmek için doğru dürüst trick yok, bildiğin zormuş yani. Aptal saptal boş boş görevler falan :D Zamanında bunu nasıl oynamışız diyerek kapadım.

Ayrıca yaşlandık mı ne rpglerin o uzun uzun diyalog kısımlarını artık ben okuyamıyorum. Sıkılıyorum. Eskiden okurduk ama yerine koyacağımız başka bir şey bulamıyorduk. Şimdi sosyal medya var, o var şu var bir şekilde direkt ona odaklanamıyorsun. 50 satır diyalog okumak vakit kaybı olabiliyor.
  • eazy  (28.03.21 19:07:48) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.