[]

askerlikten muaf olma sorusu

Miyop ve astigmatım var, derecelerin toplamı muaf olmak için gereken tam sınırında. Doktora gittiğimde çok büyük ihtimalle muaf olursun demişti 5-6 ay önce.

Lisansı geçen sene bitirdim ve şimdi yüksek lisans yaptığım için askerlik durumu tecilli görünüyor. Ama iş başvuruları için falan askerlik yapmış olma şartı arıyor iş verenler. Şimdi ben risk alıp, askerliğe başvurup muaf olma şansımı mı denesem yoksa tecilin bitmesini mi beklesem? Muayenede muaf olamazsam kesin olarak askere çağırırlar mı beni?


 
Askerlik muayenesi ve tecil bozup askere gitmek için başvurmak farklı şeyler. En azından öyleydi yani... Mesela ben lisansı bitirince tecil ettirmek için gittiğimde muayeneye de girmiştim. Hem muayeneyi verdim hem de tecilim yapılmıştı.

Ama sistem sürekli değişiyor o yüzden kim ne dese yalan olur. Siz en güzeli asker almayı arayıp tecilime zarar vermeden muayene yaptırabilir miyim diye sorun.
  • mentuhotep  (28.03.21 13:01:13) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.