[]

klavye koruması?

özellikle macbooklarda görüyorum
neden kullanılır? muhtemel sıvı temasını önlemek amaçlı mı?

kullanıp tavsiye eden var mı?

 
Ben kullandim. Genelde sivi temasi onlemek icin kullaniliyor evet ama ben toz moz girmesin diye kullanmistim cunku yaninda duran bardak klavyeye boca olunca hic bi urun kurtaramiyo onu :) Diger konu icinse yazi yazmami zorlastirdi, elimi rahatsiz etti, kullanamadim. Ondan sahsi fikrim bu sebeple tavsiye etmem.


  • e mice  (28.03.21 13:04:52) 
özellikle macbooklarda görüyorsun çünkü sadece apple yıllardır var olan ve düzgün çalışan scissor switchler yerine üstün mühendisliğiyle kronik problemli butterfly switchleri tasarlayıp toza karşı çok daha hassas macbooklar üretti. sonra da son modellerinde scissor switchlere döndü.

www.macrumors.com burada olayın özeti var

scissor switchli modellerde gerekli değil diyebiliriz ama kılıfsız-jelatinsiz telefon kullanamayan insancıklar her teknolojik aleti saçma sapan koruyuculara sarmaya bayıldığından bir kere satılmaya başlamış bu ürün hala üretiliyordur yeni modeller için de. gereksiz de olsa alan oldukça üretilip satılır.
  • konetsu  (28.03.21 13:15:42 ~ 13:19:15) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.