şahıs şirketiyle alibaba'dan sipariş

merhabalar!

ticari amaçlı bir alibaba siparişi vereceğim.
pahada hafif ve desi olarak da küçük ürünler, yani toplam en fazla bin liralık sipariş için taş çatlasın 20x20 cm'lik bir kutu gelecek.

fakat içinde 6-7 çeşit ürün bulunuyor ve her üründen de 3'er 5'er tane var.
yani satış amaçlı getirdiğim belli.
normal vergi ve masraflar dışında o kadar küçük siparişi gümrükten çektirmekle falan uğraşır mıyım?
ya da ticari amaç olduğu için yapmam veya beyan etmem gereken bir şey var mı?

bu arada şahıs şirketi var ve ürünler burada faturalı şekilde satılacak.

teşekkürler!

Gümrük olayını bilmiyorum ama beyan olarak Kdv-2 beyannamesi vermeniz lazım...
Atıyorum 1000 tl tuttu,180 tl kdv ayırıp kdv-1 beyannamesinde indirim konusu yapıp kdv-2 beyannamesinde 180 tl yi ödeyeceksiniz

  • Tihulu  (28.03.21 10:14:57)
Bir gümrükçü ile anlaşmanız gerekir.
Alibaba'dan prototiplerde kullanmak üzere ürün alıyoruz. Tutarından bağımsız 2500TL+ bir masraf çıkarıyorlar.

50 dolarlik plastik parçalar almıştık en son. 20 adet, bir mouse'un beşte biri ebatlarında plastik malzemeler
Vergi ardiye ordino ne olduğunu bilmediğim bir sürü şey, toplamı 2600 küsur TL tuttu.

Şahıs şirketi, Ltd, A.Ş. olmanız ticari olduğu sürece bir şey değiştirmez diye düşünüyorum.
Sadece teknoloji geliştirme bölgeleri ve serbest bölgelerde istisnalar var sanırım.
  • nop  (28.03.21 15:52:00)
(ek.. toplam 50 dolar bu arada. 50x20 dolar değil)

  • nop  (28.03.21 15:52:36)