alkollü kokteyl

denenmiş ve çok beğenilmiş alkollü kokteyl tarifleriniz var mı?
(tüm içkilerle olabilir, yeter ki herkesin beğenebileceği bir karışım olsun)

Herkesin seveceği kokteyl bulmak çok zor ama benim gözlemimce genel olarak en çok beğenilme oranı olan kokteyl, spritz. Aperolü çok tatlı bulan Campariyle yapıyor ama beğenmiyorum diyen duymadım nerdeyse.

  • mirafiori  (27.03.21 19:22:34)
gin fizz, cosmopolitan

  • giovanne  (27.03.21 19:26:17)
Mirafioei +1 aperolu sodayla ya da beyaz sarapla karistirip ( orjinali processo) portakal dilimiyle servis etmek.

  • tuborg yesili  (27.03.21 19:53:30)
gin&tonic en evrensel kokteyllerden biridir, guzel bir gin kullanirsan genelde begenilir. gordon's dry gin icerigindeki ardic kokusu - tadi efsanedir mesela

  • exlibris  (27.03.21 19:56:04)
mojito'yu illa herkes beğenir biraz düzgün yapılınca

  • whoosie  (27.03.21 20:20:01)
Cin, tonik, taze sıkılmış mandalina suyu

  • lüzumsuz adam  (27.03.21 20:56:34)
Sidecar
www.youtube.com

  • archmage mahmut  (27.03.21 21:32:55)
whiskey ve türevlerine mesafeli biri olarak, aquafaba-whiskeysoura bayılıyorum. Bir yerde içtik ve evde denediklerimize en yakını şuydu: seitanbeatsyourmeat.com

Bunun disinda, beyaz port-taze portakal dilimi ve dry tonik ile yapılan çok basit kokteyli de seviyorum. Tonik sevmeyen biri hoşlanmayabilir tabii, ama yine de genele hitap eden, hafif bir kokteyl. Schweps yerine kaliteli bir tonik kullanırsanız, daha da iyi olur: 1 e 3 tonik.
  • buf-e kür  (27.03.21 21:36:53)
Bence en güzeli lynchburg lemonade barda çalışırken de çok gidiyordu sevilen bir kokteyl yani black/white russian da öyle ama herkesin seveceği bir karışım zor değil mi ya illa sevmeyen çıkar.

  • turkce konusan uzayli  (27.03.21 23:21:48)