firina tavuk atmak

but ve kanat var da biraz

bunlari ne ile marine edebilirim?

ya da direkt oyle atip sosa batirarak mi yiyeyim? marine icin oyle bekletecek vaktim yok. en iyisi biraz tuz biber biraz da kimyon veya paprika ile marineleyip atayim mi? yag da dokeyim mi?

yoğurt salça yağ ve baharatlar ile marine edebilirsin.

  • jelly bear  (26.03.21 11:49:38)
tavukların miktarına göre yarım veya bir limon sıkın, toz kırmızı biber, kekik, çok az kimyon, az karabiber.
limondan dolayı tuz koymayın, çok tuzlu olur.

elinizle yedirin iyice bütün tavuklara.
bekletmenize gerek yok, fırın kabına koyun hemen.
ama fırını önceden 180-200 derecede ısıtmanız daha iyi.
sıcak fırına atın yani.

baharatlar olmasa da, fırına tavuk atarken üzerine biraz limon sıkmanız o "tavuk kokusu"nu giderir ve derisi çıtır olur, aklınızda olsun.
  • blatta hiberna  (26.03.21 11:53:47 ~ 11:55:33)
oylece sadece biraz yag dokup atsam, sonra sosa batirarak yesem olur mu? ya da bu sekilde marine ettikten sonra sosa batirsam mantikli olur mu? yoksa sos gereksiz mi olur?

  • baldur2  (26.03.21 11:56:48)
but ve kanat zaten tavuğun yağlı yeri, yağa gerek yok.

bu şekilde marine edin, öyle fırına atın.
sosla yemek istiyorsanız piştikten sonra hangi sosu isterseniz onunla yiyebilirsiniz.
  • blatta hiberna  (26.03.21 11:59:14)
Bir kaşık bal üç kaşık soya sosu zeytin yağı ve istedigin baharatlari harmanla beklet 2 saat dolapta. At firina maks 35 dakika

  • kablelvuku  (26.03.21 12:16:30)
Ben diyet yaparken kasaptan aldigim tavuk pirzolasinin kemigibi derisini aldirip hicbir islem yapmadan ve hicbir sey katmadan firin kagidi serdigim tepside firina atardim. Yanina da domatesi vevsogani 4 e bokup koyardim. 25 dk sonra lokum gibi yumusacik olurdu, tuz karabiber ekleyip yerdim. Domatesin ve biberin kabuklari da bir hareketle cikardi. En sevdigim pratik besleyici yemekti. Bundan daha basit bisi yoktur herhalde

  • Filinta61  (26.03.21 12:39:05)