[]

bilgisayarım çok yavaş. ASUS SonicMaster X541N

evet arkadaşlar bilgisayar yavaş, ama video izlerken değil 1080p izlerken bile donmuyor beni sıkan açılırken ki yavaşlığı. tarayıcı olarak epeydir yandex kullanıyorum. çok çok önce chrome ya da mozilla da youtube da video donup devam etmiyordu, yandex'e geçince sorun ortadan kalktı. bilgisayarı ilk açtığımda tarayıcı yavaş açılıyor. yan sekme açmak istesem bekliyorum. Dediğim gibi video izlerken sıkıntı çekmiyorum. bilgisayarın kendisi neredeyse boş, film bile yoktur öyle program yoktur belki 2 tane oyun. bilgisayarın işletmesiyle ilgili bilgilerin resimlerini atıyorum belki bir akıl veren çıkar. ayrıca bilgisayarı ilk aldığımda 2 sene oluyor çok çok yavaştı, video izlemek mucizeydi. bilgisayarcı da ssd takıldı Cd rom yerine sonra hızlandı. ayrıca prize bağımlıyım batarya da ölmüş sanırım priz çıktığı anda kapanıyor. batarya da kolay ulaşılabilen bir yerde değil.
 
selam, işlemciden kaynaklı bana kalırsa.
ayrıca ssd'yi cdrom yerine takmak yerine ssd'yi hard diskin yerine takıp harddiski hdd yerine alsanız iki kata yakın performans alırsınız

  • milletin efendisi olmaya gelen adam  (26.03.21 09:50:42) 
işlemcin çok eski teknoloji. windows 7 yüklersen oldukça hızlanacaktır bilgisayarın. benimde eski laptop vardı win 10 ile kağnı gibiydi tarayıcı açma hızı, açılma hızı. win7 home premium yükle hatta. pro yükleme.


  • xrated  (26.03.21 09:58:16) 
aslında windows 7 yi bende istemiştim ama bilgisayarcı abi olmaz demişti sebebini şimdi hatırlamıyorum. bir engel var mıdır?


  • beyaban  (26.03.21 13:29:06) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.