Ev kamera kaydı?

Evin 3 odasına kamera aldık. Uygulama üzerinden anlık görüntüleyebiliyoruz, ancak kayıt henüz yok. 2 seçenek var diye biliyorum; 1- cloud üzerinden kayıt 2-external hafıza kartı takmak.

Kamera üzerinde hafıza kartı slotu yok, android power girişi ve internet için ethernet girişi var. Kamera firması cloud kayıt için yıllık 50 dolar istiyor. Kendimiz hafıza kartı alıp takabilir miyiz? 3 Kamera astarı yüzünden pahalıya gelir mi? Öneriniz ne olur?

kamera şu: www.trendyol.com

Ekran kaydı yaptırsanız? Büyük ihtimal IP üzerinden PC’den görüntü alabiliyorsunuzdur. O PC’den ekran kaydı alsanız sürekli. Muhtemelen raspberry pi ile ekran kaydı alabilrsiniz bu şekilde hem ucuza sadece onun için PC almış olursunuz hem de çok da düşük güç tüketir.

  • seksli harf  (25.03.21 01:23:46)
yani hala iade şansınız varsa xiaominin kamerasını öneririm nerdeyse aynı fiyat ve hafıza kartı girişi de var.

  • jelly bear  (25.03.21 01:34:14)
aynı kameradan bende de var. sizde nasıl hafıza kartı slotu yok?
şu videoda gösterilen yere baktınız mı?
youtu.be
  • trajikomix  (25.03.21 01:36:35)
trajikomix +1

kamerayı en yukarıyı çekecek şekilde kafasını yukarı baktırttığınızda hafıza kartı yeri çıkar.

bence 3 kamera yıllık 50dolar iyi ama bilemiyorum.
hareket sensörü özelliği de olacak mıymış?
çünkü hareket sensörü harika bir özellik. Bi hareket varsa o ana çentik koyuyor veya uyarı veriyor ve doğrudan o anı izleyebiliyorsunuz. Zaten görüntüleri tekrar dönüp izlemek istedimizde de o anları izlemek için izliyoruz. Doğrudan o işe yarıyor.
Cloud ile birlikte bu özellik gelecekse yapıştırın geçin bence
  • andoreii  (25.03.21 03:19:54)
50 USD ne niçin veriliyor 3 kamera mı tek kamera mı , cloud servisi kaç günlük kayıt tutacak, internet upload hızınız yeterli mi sürekli cloud'a kayıt için.

Hafıza kartı takıp yerelde kayıt yaptırmak daha mantıklı, xiaomi'nin benzer bir kamerasını kullanıyorum 64 gb kartta 1080p'de 7x24 kayıtta 8 gün kayıt alıyor.Harekete duyarlı kayıt yaptırırsan bu süre çok daha uzuyor normal olarak.
  • sealth  (25.03.21 08:49:38)
iade edip xiaomi'ninkini almanızı öneririm ben de. ne idüğü belirsiz çin firmalarının cloud'una çok güven olmaz. hafıza kartı alıp, o şekilde yapmak çok daha mantıklı.

  • roket adam  (25.03.21 10:19:55)