[]

Not almak

Planladığınız şeyleri, yapacaklarınızı, bir konudaki kişisel çalışmalarınızı ne sıklıkta not alıyorsunuz? Ben birçok şeyi yazıyorum. Aklımda olan şeyleri yazmazsam kafam rahat olmuyor. Yazdıktan sonra kafam rahatlıyor. Alışkanlık oldu bunu yapmak. Siz not alma konusunda ne durumdasınız?
 
akademik ajanda tutuyorum. fakat sadece okulumla ve ders çalışmamla alakalı şeyler yazıyor. onun dışında not almıyorum açıkçası. nadir de olsa yapılacak şeyleri unuttuğum oluyor. okul dışında pek bir hayatım olmadığı için gündelik hayatımda not tutma gibi bir alışkanlığım yok.


  • black holes in the sky  (24.03.21 23:03:50) 
telefonun not defteri özelliğini kullanıyorum genellikle.


  • tabudeviren  (24.03.21 23:10:47) 
Bu yasima kadar hic not alan birisi degildim. Bir hafta -10 gundur falan bi ozendim, aliskanlik edinmeye calisiyorum. Ama benimki biraz karmasik oldu. Hem yapacagim seyleri yaziyorum hem de yogun hissettigim bir duygu olursa onu. Gunluge dondu iyice... :/


  • invictae  (24.03.21 23:51:41) 
Telefonun anımsatıcılar alanı bugun, kısa dönem, uzun dönem diye ayrılmış durumda. Aklıma geleni yazıp rahatlıyorum. Aşırı unutkanım asla hatırlamam yoksa.


  • jazzabel  (24.03.21 23:54:44) 
Not tutma alışkanlığı edinmek yaptığım en iyi şey herhalde. Kendi deneyimlerime göre, daha organize olmak sadece not tuttuğun sürece koruyabildiğin bi beceri değil. Eskiden mesela önemli/önemsiz şeyleri hatırlamakta çok zorlanırdım. Bi şey unuttuğumun farkındayım ama ne olduğunu hatırlamıyorum gibi. Ne zaman ki düzenli not tutmaya başladım, kafamda bişeyler o günden itibaren düzene girmeye başladı. Hatta uzun zamandır not tutmayı da bıraktığım halde hala aynı şekilde kolay ulaşabiliyorum hafızamdaki bilgilere.


  • IncredibleMau  (25.03.21 01:03:22) 
aynı durumdayım. hatta kafamdaki planları briden fazla kez yazdıgım oluyor. bu 'para çekmeye git' ten tut1 ay sonra yapacağım bir sunuma kadar geçerli.


  • blacksky  (25.03.21 06:28:02) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.