[]

e26 ampul e27 duyda kullanılabilir mi?

E27 uyumlu duylarda e26 kullanabilir miyiz? Yani bir arkadaşıma amerikaya avize göndereceğim. Ampulleri e26, bizim ülkedeki de e27 malum. Aynı yuvada kullanılabilir mi?
Burada kullanılabilir diyor ama emin olamadım;
www.waveformlighting.com

Aynı durum e14 duy e13 ampul için de geçerli.

 
e26/27 uyumlu ibaresiyle satılan ampüller var akıllı ampüllerden.

ama amerikadan ampül aldım takamıyorum lan diye açılmış forum postları da mevcut :)

~~
milimetreyi boşver voltajdan patlarsın evladım temalı bir yazı da var

www.waveformlighting.com
  • hedep  (24.03.21 23:42:18 ~ 23:44:10) 
Evet ben de birkaç yazı okuyup olmaması gerektiğini düşündüm. E27 ampul e26 duy ile bir nevi ancak e26 ampul e27 duy olayına girince hem dişli temassızlığı hem de yüksek voltajdan sorun yaşatır deniyor.

Yapacak bir şey yok :/
  • six packsiz  (25.03.21 00:02:53) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.