Iphone 12 almalı mıyım?

günaydınlar,

daha önce 5 yıl iphone 6 kullanmıştım. ama ömrünü doldurunca 1,5-2 yıl önce iphone'lar çok pahalı diye xiaomi almak zorunda kalmıştım. xiaomi telefon da beni idare ediyor ama bazen açtığım uygulamalar açılıyor ama tepki vermiyor. tüm uygulamaları kapatıp tekrar açmam gerekiyor. ram'i temizlemem gerekiyor. yandex'te rota oluşturunca ara ara gps konumumu doğru yerde göstermiyor. bi kaç defa yanlış yola saptırdı beni bu yüzden. bir de telefonda aradığım şeyi bulmakta zorlanıyorum. böyle bi iphone sadeliği yok sanki. bir de telefon çok ağır ve büyük(redmi note 8 pro). yani şikayet etttiğim şeyler öyle çok ahım şahım şeyler değil tabi.

ama eskiden param olmadığı için iphone almamıştım. şimdi ek iş falan da yapıyorum, aylık kazancım iyi sayılır. bir ayda elime geçen para 3xiphone 12 ediyor aşağı yukarı.

hazır maddi durumum yerindeyken iphone 12 alayım diyorum bi tane. ilerde bu ek iş olayı bitebilir çünkü. o zaman almam zorlaşır, ileriye yatırım olsun diyorum.

sizce alınır mı? şu an almak için doğru zaman mı?

bir de daha önceki iphone'um 128 gb'tı, bunu da 128 alsam yeter mi? artık video ve fotolar daha kaliteli olduğu için daha fazla yer kaplar gibime geliyor. ama 128'lik yeter diye düşünüyorum. ayrıca icloud'dan yer de satın alırım.

para varsa alinir, garanti suresi de bitmeden ucretsiz batarya degisimi yaptirilir. 5-6 sene guzelce kullanilir. 128gb bence yeterli bir alan.

  • duyulmasi gerektigi kadar  (24.03.21 09:31:31)
12 yerine xs falan alırdım. Ha iphone ile video çekip para kazanıyorsundur alırsın, yatırım öyle olur. Parasını çıkartır. Yoksa alayım sonra da satarım diyorsan salla.

  • malheiros  (24.03.21 09:42:27)
paran varsa alınır, çok güzel cihaz. hatta almışken pro al derim.

  • roket adam  (24.03.21 09:45:30)
İyi kazanıyorken yapıştır direk. Senelerce kullanırsın.

  • Abdurrahman  (24.03.21 09:50:26)
Alınır

  • sta  (24.03.21 10:05:33)
iphone se (2020) 128 gb alabilirsin, 2020 temmuzda Türkiye’ye geldi. Sadece 5200 lira hb’da

  • gokhanbulut  (24.03.21 10:11:35)
Ben 256 gb olanını aldım çıkar çıkmaz 6600 liraya, gayet memnunum. 256 gb fazla bile geliyor sadece 40 gb’ını kullanıyorum.

  • gokhanbulut  (24.03.21 10:12:48)
iphone 12 pro yapistir. iphone 7'den gectim, super alet. 256 gb aldim HDR video falan cekiyor alan lazim olur diye.

  • eksi sozlukte eksiyen adam  (24.03.21 12:50:27)
al gitsin. bahaneni bulmussun zaten :D
hayat telefon kasmasi cekmek icin cok kisa

kirmadigin dusurmedigin surece uzun yillar kullanirsin.
  • yoggi  (24.03.21 13:31:54)