Cengiz Kurtoğlu seven var mı?

En sevdiğiniz şarkısı hangisi?
Sadece bir şarkı

Ben en çok "gece olunca" seviyorum

sevmeyeceğim ve küllenen aşk..

  • lata  (24.03.21 00:15:40)
duvardaki resim :(

  • black holes in the sky  (24.03.21 01:16:59)
Gece olunca +1

Kullenen aşk ve ela gozlerin neden ağlamış da hayatimda önemli yer tutar.

38 yasindayim, 6 yasimdan beri dinliyorum. İlk kez canlı dinlerken bayılacak gibi olmustum.
  • duster  (24.03.21 07:39:00)
bir çok klasiği zaten başım üstünedir, yani resmini öptüm de yattım, gece olunca, duvardaki resim, gelin olmuş, yıllarım falan tamam da... madem tek şarkı demişsin:

benim olsaydın. pek bilinen bir şarkısı değil, ama ilginç bir şekilde bende yeri çok fazla.

hatta sözlüğe bu şarkı hakkında bir entry de girmiştim.
  • mermize  (24.03.21 07:49:41)
Cook severim. Birden faZla sarki var ama “en” sarkim duyanlara duymayanlara

  • mor oje  (24.03.21 10:19:48)
duyanlara duymayanlara

  • buenosdias  (24.03.21 12:53:00)
Küllenen aşk +1
Ama sevmediğim şarkısı nadirdir.

  • allah yazdiysa bozsun  (24.03.21 12:53:10)
Lanet olsun çok seviyorum. Hemşehrim kendisi Arhavili. :)
Her haftasonu annem ve babam sürekli Cengiz şarkısı açar sabahları öyle uyanırım.
Arhavi'de festivallerde dinleriz canlı hep, ama son senelerde yapılamadığı için hasret kaldık.
Hayalim düğünüme katılması ve ilk dans şarkımı söylemesidir (imkansız değil ama çok zor)

İş yerimdeki bilgisayarımda masaüstü resmim. Tweet'teki Umut Sarıkaya karikatürü mesela.
twitter.com

"Dün gece resmini öptüm de yattım." Çok severim.
Unutulan
Küllenen aşk
Duvardaki resmin
Yıllarım

Cengizciyim....

Twit koleksiyonlarım
twitter.com
  • Hallegadola  (24.03.21 14:20:21 ~ 14:29:01)
çocukken amcamlara amca oğlunun devasa müzik sisteminde (kenwood teyp, iki tane 35 cm çapta subwoofer, 85'lik 2 hoparlör, 2 tweeter ve amfi) müzik dinlemeye giderdim. amcamları kâbe bellemiştim o sıralar.

neyse orada şu şarkıyı loop'a alıp onlarca kez dinlediğimi hatırlıyorum.

www.youtube.com

şuna da takılmıştım, manyak gibi dinliyordum mesela:

www.youtube.com (10 yaşındaydım :/)
  • filteria  (24.03.21 15:34:06 ~ 15:35:17)