[]

PDF oluşturma

Bir Excel dosyası içinde birden fazla sayfa var. Ben bu Excel dosyasını PDF dosyasına dönüştürdüğümde sadece bir sayfa PDF dosyasına dönüşüyor. Diğer sayfalar PDF dosyasına dönüşmüyor. Ben tüm sayfaların sayfalara tıklanacak şeklinde (layer gibi) tek PDF dosyasına dönüştürülmesini istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim? PDFCreator kullanıyorum ama başka bir program varsa da olur.
 
Sağ altta yer alan ufak butonlardan en sağdaki "sayfa sonu önizleme" butonuna basınca yazdırmak istediğin alanın tamamı beyaz bölümde görünüyor mu?

www.excel-easy.com
  • himmet dayi  (21.03.21 20:28:57) 
@himmet dayi, görünüyor, sayfa boyutu ona göre ayarlı.


  • dissendium  (21.03.21 20:47:28) 
pdf creator özel bir şey mi yapıyor bilmiyorum ama excel zaten PDF yazabiliyor.

yazdırma normalde aktif sheet'i basar, bu işaretli seçeneği denediniz mi? - i.postimg.cc

yazdırma alanını her sheet için seçmeniz lazım himmet'in anlattığı gibi.
  • celeron 300a  (21.03.21 21:06:06 ~ 21:07:57) 
@celeron 300a, sizin dediğiniz yöntemi denedim, oldu ama tam olmadı. Burada sayfa dediğim Sheet arkadaşlar. Sayfaların yazdırma alanında bir sorun yok. Sayfa boyutları ayarlı. Sayfanın yazdırma alanının dışına taşmasından bahsetmiyorum. Sheet 1 ve Sheet 2 var diyelim. PDF oluşturunca Sheet 1 ile Sheet 2 birleştiriliyor. Sheet 1 sonrasında Sheet2 geliyor. Ben de tüm Sheet 1, Sheet 2, ... olanları PDF yapmak istedim ama arka arkaya birleştirilmemesi gerekiyordu. Layer gibi Sheet 1 olana tıklayınca sadece o açılmalı. Teşekkür ederim yine de.


  • dissendium  (21.03.21 21:21:10) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.