[]

Şarj Adaptörü Üzerindeki Değerler Neyi İfade Ediyor?

Şarj adaptörü üzerinde veya powerbank üzerinde şunlar yazıyor:
5V=2.4A
9V=1.6A
12V=1.2A

Telefon, hangi voltajı istediğine kendisi mi karar veriyor? Sonuçta hangi voltajla şarj etmek istediğimizi seçemiyoruz, takıyoruz şarj oluyor. Örneğin telefon hızlı şarj destekliyorsa ve 9V üzerini kaldıramıyorsa powerbank'ten veya adaptörden 2 Amper mi çekerek şarj oluyor? Bunların anlamını ve ayrımını bir türlü bulamadım.

Telefonum Xiaomi Mi A2, hızlı şarj desteği mevcut

 
vxa=w
bu şekilde kaç watt olabileceğini bulabilirsin. senin telefonun 18watta kadar destekliyor. en yükseği hangisiyse onla şarj olur.

  • papuayenigine02561  (21.03.21 13:17:22) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.