adsl modem, yan binadaki bağlantıyı alıp, benim evde yayabilir mi?

bendeki (b evi) adsl modem ile a evindeki (vdsl modem) kablosuz bağlantıya bağlanıp, bunu benim evdeki internet gibi kullanma imkanım var mı?

şema ve modemin özellikleri görselde belirtildi:
prnt.sc

bu modemle olmuyorsa, nasıl bir modem/cihaz almalıyım?

Senin evden a modemin ağına bağlanıp sinyal gücünü ölçmen lazım 65> dbm in üzerinde çıkıyorsa değerler bu çözüm işe yaramaz

  • mirty  (20.03.21 23:38:18)
bazı modemler bu dediğinizi destekliyor ancak tümü değil. kendi modem markanıza göre aşağıdaki şekilde aratabilirsiniz.
How can I use my old modem as a WiFi repeater?
How to Turn an Old Router into a Wi-Fi Extender

eğer satın almak isterseniz de bunu yapan cihazlar da "wifi sinyal yükseltici", "wifi sinyal genişletici", "wifi repeater" diye geçiyor. gelen sinyal yeterliyse www.hepsiburada.com şu tipte bir cihaz iş görecektir.
  • sanal uyku  (20.03.21 23:41:30 ~ 23:42:41)
evet var. ilk modem güçlü bir antene sahip olursa ikinci evde modeme gerek yok, sinyal güçlendirici yeterli olur.

ancak piyasada gırla satılan 100-150 liralık sinyal güçlendiriciler sağlıklı olmaz. güçlü antenli şunun gibi bir şey lazım.
www.amazon.com.tr
  • trajikomix  (21.03.21 00:04:49)
Sendeki adsl modemin büyük ihtimal ile repeater özelliği yoktur, router özelliği varsa kabloyla yapabilirsin bahsettiğini.

İpucu; "repeater özellikli"
  • John Bloor  (22.03.21 13:06:28)