[]

Miras işlemleri için dalgınlıkla satış izninin de verilmesi

Merhaba arkadaşlar,

Dayım, dedemden kalan arsayı müteahhite verme kararı almış. Annemden de işlemler için vekalet istedi. Annem de dalgınlıkla vekaletin yanında satış iznini de vermiş şimdiden. O kadar söyledik bir de. Yani dayımlar isterse anneme pay vermeyebilir ki zaten her şeyi kendilerine saklama düşüncesindeler. Annem de bu dalgınlık yüzünden onların ekmeklerine yağ sürmüş oldu ve artık olan oldu kafasındayız. Acaba verdiği satış izninin olduğu nüshayı geri isteyebilir miyiz veya iptal ettirme gibi bir şansımız var mı geç olmadan? Görüşlerinizi belirtirseniz sevinirim teşekkür ederim.

Edit: Tam olarak anlamıyorum bu miras, mal mülk işlerinden. Annemin şimdi satış izni vermesi yukarıda dediğim gibi risk oluşturur mu? Yoksa yersiz yere mi endişe ediyoruz?

 
vekaleti istediginiz an iptal edebilirsiniz. gec kalmadan ilgili notere giderek iptalini gerceklestirin.


  • orpheus  (19.03.21 18:03:46 ~ 18:03:58) 
İptal ettirebilirsiniz ama bu saatten sonra iptal ettirilirse daha fazla gerginlik olur diye düşünüyorum. Pay vermese gibi bir durum olacağını sanmıyorum anneniz payını devretmemiş ki satış için vekalet vermiş. Yani hakkından vazgeçmiş değil. En kötü dava yolu ile hakkını alır. Ayrıca işlemlerin detayını bilmemekle birlikte arsa müteahhite devredilecekse zaten annenizin satış izni vermiş olması gerekmez mi? O yüzden panik yapmayın düşündükten sonra karar verin derim.


  • bayc  (19.03.21 21:51:27) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.