[]

Google Maps İlçe Sınırları Çizmek

İstanbul ilçe sınırlarını çizmekle uğraşmak istemiyorum. Google Maps'te herhangi bir ilçe ismi arattığımda zaten ilgili ilçe sınırı gözüküyor. İlçe sınırlarını katman olarak kaydedip isimlendirmek istiyorum. Harita oluşturdan, çizgi çiz diyip alanı belirlemek yerine daha kolay bir yolu var mı?
 
ilk olarak şu adrese girip ilçeyi yazın:
nominatim.openstreetmap.org
arama sonucundan detailse gidip centre point lat.ve longu kopyalayın örn. kadikoy için:
nominatim.openstreetmap.org

aşağıdaki adrese yapıştırın:
global.mapit.mysociety.org
orada sub olarak kadikoy çıkacak:
global.mapit.mysociety.org

buradan kml indir dedikten sonra google maps de katman import etme var, kml dosyasını sürükleyince katman otomatik oluşur.
  • melancholia  (19.03.21 13:46:18) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.