pınar donmuş balık

şu ürünler hakkında ne düşünüyorsunuz?
sağlığa zararlı mıdır?

www.pinar.com.tr

mevisiminde taze balık tüketmeye özen gösteriyorum ama arada konserve ton balığı yemektense bunlardan da alıyordum aklıma takıldı

valla ben bilmiyorum zararlı mı ama sürekli yiyorum, çok güzel.

yalnız bunu da denedim dardanel fish finger’ı da, dardanel bence açık ara farkla önde. tabi damak zevki, ikisini de deneyin derim.
  • garavel  (19.03.21 12:48:18 ~ 14:44:15)
garavel +1

Dardanel'in fish finger'ı çok daha lezzetli.
  • himmet dayi  (19.03.21 12:59:17)
donmuş ürünler karın doyurmak/tokluk hissi içindir. bir yararı olmaz.
ayrıca bu paket işlenmiş gıda. içi tamamen balık olmayabilir, dışı zaten katkılı.
son olarak mezgiti tazeyken de yemeyin.
mezgit bir dip balığıdır. insan vücudu için zehir sayılan atıklarla beslenir.
  • rewlack  (19.03.21 13:00:57)
Biraz baktım da genel olarak net bir kanı yok bu konuda gibi gözüküyor. Balık olduğu için olumlu, ama işlenmiş bir gıda. Dondurulmuş olduğu için katkı maddesi de yok diyorlar. Hiç balık yememekten iyi olabilir. Bird Eye markası bu konuda çok güvenilir bir marka olmuş sanırım dünyada. Pınar ise.. Pınar ürünleri kullanmayan son ben kalmış olabilirim.

  • deneme  (19.03.21 13:05:40)
balığın sadece tazesini tüketiyorum.

pınar ürünlerini de yıllardır kullanmıyorum.
  • super kahraman olsaydim baba olurdum  (19.03.21 13:08:06)
bu balık nugget gibi içinde ne olduğunu bilmediğin bir şey değil ki. balığın bir parçasının dışını kaplayıp donduruyorlar.

bir yararı olmaz demek çok iddialı. bence normal balıktan pek bir farkı yoktur.
  • das ende der welt  (19.03.21 16:37:49)
protein miktarı vs gayet iyi bu arada bence de yararı vardır haftada 1 ya da 10 günde 1’in zararı olmaz. antrenman sonrası falan yenebilir bence.

  • garavel  (19.03.21 18:02:49)
ağır metal kirliliği açısından bulabildiğim en az kirli balık araştırması yapmıştım.
metroda satılan kuzey buz denizinde avlanan donuk balıklar tavsiye ederim.
ağır metali umursamazsanız dondurulmuş balık konserveden daha sağlıklıdır.
hatta taze balıktan sağlık açısından farkı yoktur.
  • aslindasorunumpsikolojik  (20.03.21 01:17:07)