Kriptopara piyasası ile alakalı bir sorum var

Şimdi bundan önce 2017'de bir boğa piyasası olmuş, 2018'de piyasa çakılmış ve 2 sene kendine gelememiş yanılmıyorsam. Şu anda da işler yolunda gidiyor gibi ancak bunun ne zaman biteceği ile alakalı net bir öngörü yok. Ben 2-3 aydır bu piyasaları takip ediyorum ve epeyce şey okuyup inceledim ancak şunu anlayamıyorum. Şu an Bitcoin'e ve diğer coinlere olan güven 2017'ye kıyasla epey yüksektir diye tahmin ediyorum ve de yatırımcılar günden güne katlanarak artıyor. Bu durumda 2017'deki gibi efsanevi bir düşüş nasıl beklenebilir? 2017'den sonra piyasalar 2 sene kendine gelememiş mesela. Oldu da şimdi buna benzer çok büyük bir düşüş yaşandı, bu piyasaların kendine gelmesi şimdiki hacim ve ilgi-alaka ile yine bu kadar uzun mu sürer? Bunları aklım hiç almıyor, açıklarsanız sevinirim.

Tradingview'de de bulabilirsin kripto paralarda total ve total2 grafigi var. Bu iki grafik aslında bize ayı piyasasını da boga piyasasını da çok iyi anlatıyor. Bence bu iki grafik bu işin anahtarı. Bu iki grafikte de bir trend çizgisi var. Şuan trend yukarı ilerliyor. Bu sayede boga piyasındayız. Trend kırılıp diplere ani inişle birlikte üstüne üstlük millet panik satışları da yapınca coinler dibi görüyor. Yani bu iki grafik sayesinde ayı sezonunu gelmeden sinyallerini alabilirsin. Kurumsal firmalar da artık kripto işine girdiği için ve artık çok deli paralar döndügü için ben şahsen 2017deki kadar büyük ve uzun bir çöküş olacagını sanmıyorum. Ara ara Geçen ay olan sarsıntı gibi ayı piyasasının yoklayacagını düşünüyorum

  • limonlu eksi  (18.03.21 20:54:19)
2013’ü de gördüm 2017’yi de gördüm. düşer. Öyle güzel düşer ki hep parasını katlayacağını düşünenler ağzı açık izler.

  • zoghurt  (18.03.21 21:47:44)
@zoghurt 2013'teki durum ile 2017 ve 2021'i kıyaslamak ne derece doğru işte ona emin değilim. Nitekim 2013'ten sonra 2018'de tekrar tavan yapmış aradan geçen süre 4 yıl, 2017'den sonra 2020 olmuş 2,5-3 yıl geçmiş. şimdi ilgi bu bahsettiğimiz senelere göre kıyas kabul etmeyecek derecede yüksek. bir anda düşecek olsa bile toparlanmasının o dönemlerdeki kadar uzun süreceğini düşünmüyorum.

  • grrrrrrrrrr  (18.03.21 22:04:53)
2017^yi yaşadım. bence ayı 2021 sonu olmadan gelecek. coinlerde yüzde 50 düşüşler olacak. ama önce artış bekliyorum hemde rekor artışlar.

  • ayseee  (18.03.21 22:09:12)
her seferinde "bu sefer farklı" denir aklında olsun :D 2017'de de şirketler giriyor farklı deniyordu.

Ayrıca düştüğünde de, "bu sefer çıkmaz" diyenler türer. bkz.2018-19. Ama çıkar :D
  • nhk ni youkosu  (18.03.21 22:32:16)
Short pozisyonu ve stop'u öğrenin. Altcoin piyasası bence halen uzun vade için riskli.

  • m3mphis  (18.03.21 23:50:54)
off öyle bir düşer ki şaşarsın.
böyle düşünceler top sinyali. korkmaya başladım :)

  • dafuq  (19.03.21 00:03:00)