42 akts üzeri mümkün mü?

Merhaba, kayıt yenilemede 42 akts üzerinde kredi alabilmek mümkün mü? Danışmanın bu konuda yapabileceği bir şey var mı?

Birçok üniversitede eğer ortalamanız istenen şartı taşıyorsa (>=2.00 gibi) normal alabileceğiniz (30 kredidir) krediden %50 daha fazla kadar kredide ders alabilirsiniz.

Bulunduğunuz üniversitenin eğitim, öğretim ve sınav yönetmeliğini iyi okuyun.
  • buck rogers  (18.03.21 18:31:20)
Okuldan okula değişir. Lisans yönetmeliğinize bakınız. 48 akts aldığım dönemler olmuştu.

  • hayaletimsi  (18.03.21 18:38:52)
Üniversitenin Lisans Eğitimi Yönetmeliğine bağlı. Her Üniversite'de farklı uygulamalar mevcut

  • cursor  (18.03.21 18:40:18)
AKTS sayısı üniversitenize göre ve sizin genel not ortalamanıza göre değişir. Ama sanırım sistem size 42 akts veriyor maksimum. Bu muhtemelen ilgili yönetmelik gereğidir ve danışmanınız bu konuda herhangi bir değişiklik yapamaz.

  • tss  (18.03.21 18:45:46)
Çoğu okulda "sistem" izin vermese bile danışman onayı + dilekçe ile epey bir iş hallolabiliyor. Eski sistemde 144 kredi ile mezun olunan bölümde 75 krediyi tek senede vermiştim ben.

  • plutongezegendegilmi  (18.03.21 21:24:08)