kurutma makinesi ne kadar ihtiyaçtır

evde üç kişi yaşıyoruz, her gün de dışarı çıkınca malum çamaşır sık yıkanıyor. çamaşırları asmak çok gereksiz ve uzun bir işlem gibi geliyor.
öyle aman aman bir para kazanmıyoruz, ben daha çalışmaya yeni başladım. o yuzden bir yandan da asıver eline mi yapışacak diyorum ama böyle şeyler de insanın hayat kalitesini arttırıyor. geçenlerde robot süpürge aldık rahatlıkmış yani.
sizce kurutma makinesi ne kadar ihtiyaçtır?

kurutma makinesi cok guzel bir sey. bir kere yaz kis, istedigin kiyafet birkac saatte temizlenip giymeye hazir oluyor. camasir asmamak da buyuk luks. zaten katlamakla ugrasiyorsun, yeri geliyor utu yapiyorsun. as, bekle, asacak yer derdi falan kalmiyor.

ama bir de kotu yanlari var; bazi kiyafetler birazcik cekebiliyor, biraz da erken yipraniyor.

robot supurge mi kurutma makinesi mi deseler kurutma makinesini secerim. ikisi de var su an.
  • lemmiwinks  (18.03.21 17:19:07)
Şahane bir şey

  • kisa  (18.03.21 17:20:06)
Zorunlu ihtiyaç değil belki ama bence çok büyük rahatlık. Benim iki kedim var. O yüzden belki de benim açımdan olmazsa olmaz ama illa kedi tüyünden muzdarip olmaya gerek yok. Çamaşırları yıkandıktan hemen sonra atıyorum kurutmaya. Kuruyunca da beklemeden çıkarıp hemen katlıyorum. Bu sayede kot pantolonları falan ütülemeye gerek kalmıyor. Kurutma yokken her şey buruş buruş oluyordu.

  • himmet dayi  (18.03.21 17:21:04)
Nevresim battaniye paspas havlu ve çoraplar için süper . Ama diğer kıymetli kıyafetlerimi atmıyorum birkaç acı tecrübe sonrasında.

  • megalomaniac  (18.03.21 17:22:00)
Askerde çamaşırlarımı yıkattığım yer kurutup veriyordu. Kurutma makinesi inanılmaz yıpratıyor kıyafetleri. Bir süre sonra kıyafetlerin renkleri solar. Hatta uzun süreli kullanımda kıyafetler zayıflar, yırtılır.

  • dissendium  (18.03.21 17:23:38)
Kurutma makinesi kadar sevdiğim başka bir beyaz eşya yok.
Kıyafetin üstündeki havı, kılı, tüyü, saçı, her şeyi mü-kem-mel topluyor. Yünlüler hariç her şeyi de atıyorum. Kedim yokken kullanmaya başladım, memnundum. Artık kedim de var, daha da memnunum.

  • konusma ben konusuyorum daha bitirmedim  (18.03.21 17:30:35 ~ 17:33:57)
cok buyuk ihtiyac. kiyafetleri mahvetti diyenler buyuk ihtimalle yanlis kullaniyor. cogu durumda en dusuk sicaklikta kurutmak yeterli. Bir de kiyafet varsin biraz eskisin, mezara mi goturucem.

bulasik makinesiz yapabilirim ama kurutma makinesiz yapamam.
  • hot potato  (18.03.21 17:35:40 ~ 22:15:05)
Bulaşık makinesi kadar

  • imnotsureabout  (18.03.21 17:44:43)
Yaklasik 15 yildir kullaniyorum. Gecenlerde bozuldu. Camasir asmak, kurutmak zulum geliyor. Oyle diyim...

  • invictae  (18.03.21 17:49:44)
kurutma makinesi çamaşırları çok kırıştırıyor. çamaşırları asarken harcadığınız zahmet ütüye ekleniyor yani. bende 10 yıldır var, çamaşır acele lazım değilse kullanmıyorum

  • cometome  (18.03.21 17:50:32)
Kurutma makinesi robot süpürgeden daha büyük ihtiyaç.

  • adivar  (18.03.21 18:01:10)
sahip olduktan sonra önemi anlaşılan bir ihtiyaçtır.

  • efx  (18.03.21 18:27:14)
benim çamaşır asma yerim olmasına rağmen yine de kurutucuya atıyorum. dışarının isli,pis havası çamaşırı mahvediyor. olmamasını düşünemezdim şahsen. yaktığı her watt helal olsun.

  • hemsta  (18.03.21 18:59:59)
Robot süpürgeden daha büyük ihtiyaç

  • sta  (18.03.21 19:02:18)
1+1 balkonsuz evde yasiyoruz, zorunlu ihtiyac.

  • feliss  (18.03.21 19:02:28)
Bunları yazdıktan sonra gidip sarılacağım kadar büyük bir ihtiyaç benim için. Bayılıyorum ona. Nevresim, bazı battaniyeler, havlular, ev kıyafetleri ve iç çamaşıları gibi insanı yoran şeyler için çok büyük rahatlık. Ama pahalı ya da narin kıyafetlerimi atmıyorum. Dışarıda giydiğim hiçbir şeyi atmıyorum.
Çamaşırların ömrünü gerçekten kısaltıyor.

  • pudra  (18.03.21 19:21:22)
büyük ihtiyaçtır. spor kıyafetleri ve çok hassas + yünlü çekecek şeyler hariç her şeyi atıyoruz. markası modeli de en dandik en ucuz modeldir, yalnız yaşarken almıştım. evlendim hala aynısını kullanıyoruz gayet memnunuz.

  • nonik  (18.03.21 19:23:06)
İhtiyaç olup olmadığı gelir durumuna göre değişir.

Aman aman para kazanmıyorsanız varsın kalsın, aman aman para kazanınca alırsınız.
  • paramolacak  (18.03.21 19:25:30)
Duyuruda ne kadar kurutma makinesi sorusu varsa altında hemen benim cevabımi bulabilirsiniz; öyle çok seviyorum. Bence bir evin olmazsa olmaz ihtiyaci. Ben çok hassas giysiler hariç her şeyi de atıyorum; şimdiye kadar bir sıkıntı yaşamadım.

  • fraise  (18.03.21 20:05:31)
Hem yıkayan hem kurutan model var bende. Onaylayanların hepsine katılıyorum. Çamaşırlar dışarıda kuruduğunda toz topluyor, is kokuyor. Evde kuruduğunda nem yapıyor, toz akarını artırıyor. alerji var bende, kurumuş çamaşırları toplamak, katlamak, ütülemek ızdırap benim için. Kurutma makinesi önemli icat.
Elektriği çok fazla tüketiyor. Bu nedenle çamaşırları yıkamak için makinenin kurutma kapasitesi kadar biriktiriyorum. Her kurutma 5-7 lira arasında elektrik tüketiyor, şantiye elektriği olduğu için. Konut tarifesinde de 2-3 lira tüketiyordur. Kullanma kılavuzunda yazan değeri kontrol edin.
Her şeyi kurutuyorum hassas kurutmada. Birde top var onu önerdiler. Kurutma süresini kısaltıp kırışıklığı azaltıyormuş. Faydasını gördüm. www.hepsiburada.com
  • cliquot  (18.03.21 20:46:40)
Bizde de ikililerden var. Evet kurutuyor ama evimiz güneş alan bir ev olduğu için zaten çamaşırların kuruma sıkıntısı olmuyor, birkaç saate kurumuş oluyor. O yüzden kurutma fonksiyonunu kullanmıyoruz bile, çamaşırları aşırı eskitiyor yapısı gereği. Madem yeni başladın çalışmaya bence çok acele etme.

  • roket adam  (18.03.21 22:12:43)
biz de yaklaşık 9-10 aydır kullanıyoruz ve gayet memnunuz. çamaşır makinası gibi deterjanı koyup başlatmalı bir makine değil tabi; ek olarak temizliği, su boşaltması, filtre temizliği gibi konuları oluyor ama yine de rahatlığın yanında bunlara alışıyorsunuz.

  • sanal uyku  (18.03.21 22:23:52)
Alana kadar değerini anlayamadık aldık en sevdiğimiz makine oldu

  • basond  (18.03.21 22:57:58)