[]

vpn güvenliği hakkında

aramızda bpn kullanıp güvenlik açısından problemle karşılaşan oldu mu? ben aloha browser üzerinden vpn kullanıyorum ama bazen açık unuttuğum için bankacılık uygulamaları vs de kullanabiliyorum ya da sosyal medya hesapları. gerçi bankalar bazen giriş izni vermiyor. vpn’nin veri çaldığı yanda bi nevi hacker olduğu görüşü şehir efsanesi mi? tamam elbette yabancı bir kaynak ama yine de hırsız değildir herhalde değil mi?
 
sizin trafiğiniz vpn sağlayıcıları tarafından işlenir, incelenir ve 3.parti firmalar ile paylaşılabilir. onun haricinde trafiğiniz üzerinden verilerinizi dinleyip birşey yaparlar mı? teknik olarak mümkün. bu tamamen o şirketin insafına kalmış. detaylar için hizmet koşullarını ve gizlilik politikalarını okumanız lazım. özellikle free vpn'lere kesinlikle güvenmeyin. ne olacağını bilemezsiniz.

vpn hizmeti veren top tier şirketlerin çoğu tek bir çatı şirkete ait. şemayı bulursam editlerim burayı.

dolayısıyla bu kadar hassas iseniz kendi vpninizi kurup kullanmanız daha doğru.
  • kobretti  (17.03.21 19:24:27) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.