iphone jpg formatında fotoğraf çekme.

gurular çıldırmak üzereyim. onlarca ürün fotoğrafı çektim hepsi heic formatında.

Allah rızası için yardım edin, 2 sorum var:

1- bundan sonra sadece jpg ya da jpeg çekmesini istiyorum neyi değiştirmeliyim.
live çeksin de istemiyorum. denedim bir şeyler ama beceremedim. çok vaktim de yok.

2- bu heic leri toplu dönüştürmeliyim. yapan siteler 2-5 tane kotalı yapıyor. pratik öneriniz var mıdır?

sağ olun...

jpeg için ayarlar kamera biçimler-en uyumlu seçmelisin.

live da kamerayı açınca sağ üste köşedeki simgeye basınca kapanıyor. kapanınca üzerine çizgi gelmiş olmalı.
  • jelly bear  (17.03.21 13:31:22)
Kanka emin değilim ama encoder filan çözer sanki. Olmadı akşam filan ben denerim çözemezsen.

  • allah yazdiysa bozsun  (17.03.21 13:33:16)
Öyle çekmek için gerekli ayarı yapabilirsin FAKAT aktarırken de dönüştürebiliyor.

****Ayarlar -> Fotoğraflar -> (en altta) Mac'e veya PC'ye Aktarma
kısmından "otomatik" dersen, windowsa usb ile bağlayınca jpeg ve mp4 gösteriyor mesela. Kabloyu çıkarıp "özgünleri tut" diyip taktığımda heic oluyor :D Baya iyi çözmüşler aslında o işi.

Ayarlara girip üstten "aktarma" diye aratırsan da direkt o kısmı bulabilirsin. Sen dönüştürme yani, ayarı yap kabloyla bilgisayara bağla kopyala gitsin.
  • nhk ni youkosu  (17.03.21 13:48:41 ~ 13:53:19)
mac kullanıyorsanız , preview'da heic'leri açıp toplu bir şekilde jpg export edebilirsiniz. mac'iniz yoksa, bildiğim kadarıyla windows için hızlı bir çözüm yok. (nedense aklıma acdsee ve irfanview geldi)

ya da mac'i olan birisinden rica edeceksiniz. 3-5 foto ise gönderin yapayım
  • co2s2  (17.03.21 13:52:52)
2. microsoft'un kendi ucretsiz software'i var batch conversion yapan
www.microsoft.com

  • ezeriko  (17.03.21 13:59:46)
@ezeriko : program microsoft'un değil ve paralı.

  • co2s2  (17.03.21 14:27:43)