Neden ön kamerada kötü, arka kamerada iyi çıkıyorum?

Normalde insanlar önde iyi arkada kötü çıktıklarını söylerler ama bana da ön kamerada çekildiğim fotoğraflar çok kötü geliyor. Resmen suratımdaki tüm asimetriler belli oluyo kabak gibi burnum, yüz şeklim vs. Ama arka kamerada daha normal bi görüntü oluşuyor. Ayna durumu var biliyorum ama zaten ön kamerayla çektiklerim diğer insanların gördüğü şekilde çevrilse de her türlü daha kötü çıkıyor:( İnsanlar beni ön kameradaki gibi mi görüyor?

o bende de oluyor, dehşete düşüyorum, sanki özel bir yazılım yüzümü çarpıtmış sıkıştırmış gibi, insanlar kesinlikle o şekilde görmüyor onu biliyorum ama sırrını çözemedim. megapiksel olayı ile de açıklanabilecek bir şey değil.

  • ckisc  (17.03.21 13:34:13)
Hangi telefonu kullanıyorsunuz

Kamera ayarlarından en boy oranını 16.9 yerine 4.3 seçerseniz selfieler daha iyi olur
  • freebird5406_2  (17.03.21 13:42:47)
ön kamera daha geniş açıdır(bir kol mesafesinden herkesi alsın diye), arka kamera daha normaldir (35-50mm civarı)

bkz: i.ibb.co
  • nhk ni youkosu  (17.03.21 13:51:42 ~ 13:52:39)