[]

Doktorlara Soruyorum: Doğru Doktor Nasıl Seçilir?

Selamlar.

Sizce bir doktoru hangi kriterlere göre seçmeliyiz?

- Nerede çalıştığı? (özel hastane / devlet hastanesi / kendi muayenehanesi)
- Hastanenin genel / ilgili klinik kalitesi?
- Eğitim aldığı okul, yayın sayısı?
- Ünvanı? (prof. / uzm.)
- Deneyimi?
- İlgili hastalığın uzmanlık / ilgi alanında olması?
- İnternette aldığı yorumlar?
- TVlerde görünmesi? (olumlu veya olumsuz anlamda)
- Diğer?

En son gittiğim doktoru yukarıdaki kriterlerin bazılarına göre değerlendirdiğimde çok iyi bulmuştum (iyi bir özel hastanede, profesör ünvanlı, çok olumlu yorumlar almış bir doktor). Ama aylarca muayene ve tedaviden sonra hiçbir iyileşme olmadı. Hatta özensiz, savaşır gibi yaptığı kriyoterapi sonucu vücudumda izler kaldı.

Deneme yanılma ile hem zaman kaybı oluyor, hem özensiz tedavi sonucu kalıcı zararlar oluşabiliyor, hem de sigortanın ayakta tedavi kotası dolabiliyor.

Teşekkürler.

 
Doktor değilim ama yakınlarımda hasta çok ve doktor doktor gezmişliğimiz var. Şunu diyebilirim tamamen şans doğru doktoru bıkmak. Özele de gitseniz devlete de gitseniz belli olmuyur ne olacağı. En basitinden doktorun o günkü ruh hali bile etkiliyor size davranışı (muayeneyi etkilemez tabi de).

Biz de baya kaç doktor gezdikten sonra doğru doktoru bulabildik. Ciddi bir durumsa en az iki doktordan görüş alın bence bir tedaviye başlamadan önce. Çok net bir hastalık ve belirti tablosu yoksa her doktor ayrı bişi diyebiliyor bu yüzden küçük ihtimallerin dahi değerlendirilmesi gerekiyor.
  • playing star again  (15.03.21 18:05:32) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.