Balkon Önünü Kapatacak uzun Bitki

Selam,

bir balkon sorusu daha.
Balkonda oturduğumuz zaman korkuluktan içerisi görünsün istemiyorum. hali hazırda renkli cam var ama pek engellediği söylenemez.

Balkon içinde mümkün olduğu kadar az yer kaplayacak, yaklaşık 1 metre civarı yükseklik olacak. özetle bitkiden bir perde istiyorum, ama mümkün olduğu kadar ince olacak.

Balkon ölçüleri: 150*325

Sardunya 1 metre hemen boy atmayabilir ama uzun saksılara 3er adet dikebilirsiniz,saksıların altına yükselti koymak iş görür belki

Neden sardunya çünkü sıcağa soğuğa bakımsızlığa susuzluğa çok dayanıklı bitki, öldü sanarken biraz su verince tekrar coşuyor
  • freebird5406_2  (15.03.21 10:34:48)
@freebird: teşekkür ederim ama bu tarz bir şey değik aradığım.
paşakılıcı gibi mesela. tabi hava şartlarına da dayanıklı olmalı.

  • teritori  (15.03.21 10:41:44 ~ 10:46:34)
m.n11.com
Uzarsa taflan yada limon servi olabilir belki.
m.n11.com
  • solenkol  (15.03.21 11:33:07)
aslında set çekmek gibi olması için taflan doğru seçenek. bir öneri de amerikan sarmaşığı ya da herhangi bir tür başka sarmaşık olabilir. birkiden bir perde dediğiniz için aklımda bu canlandı. ipler geçersiniz balkona, sarıverirler oraları. bir arsızlar ki sormayın. arada budamanız gerekir sadece arada, yoksa uçlarıyla her yere yürüyorlar durmaksızın :)

  • nimberjack  (15.03.21 13:01:58)
Ficus lyrata olabilir. Yapraklari hem asagidan basliyor hem de sıklar.

  • Olric  (15.03.21 13:06:28)