[]

Bir Düsüp Bir Yükselen Online Video Çözünürlüğü

youtube videolari epey dusuk cozunurlukle basliyor.
manuel olarak 1080'e ayarliyorum, sorunsuz izliyorum.
yeni videoya gecince yine dusuk cozunurluge geciyor.
bu genel olarak boyle devam ediyor.

netflix'te video cozunurlugu bir dusuyor (768x432), bir yukseliyor (1280x720) (hesabim standard hd'ye ayarli).

curiosity stream'de de ayni sorunu yasiyorum (opera ve vivaldi tarayicilarinda da denedim, sonuc ayni).

internet hizim 30 mbps'nin uzerinde (www.speedtest.net)
iss turknet.
lokasyon beyoglu.

sorunun kaynak(lar)ı ne olabilir?
modemi yeniden baslatmak cozum olur mu? (az once denedim, simdilik ise yaramis gibi gorunuyor)

 
internetiniz türkiye içinde 30mbps. netflix serverlarıyla hız testi yapın derim. bir de netflix genelde düşük çözünürlük başlatıp sonra yükseltiyor. ilk aldığımda bana da öyle olmuştu.


  • argent dawn  (15.03.21 13:06:19) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.