Covid testi

Arkadaşlar bu testi yaptırıp da mesaj olarak geçici izolasyondasınız diye mesaj alan var mı? Sonuç negatif çıkana kadar izolasyon demenin anlamı var? Acaba pozitif çıktı ama onaya mı gidecek diye?

1 kere devlette bir kere de özeldd yaptırdım. Herhangi bir mesaj gelmedi bana. (ikisi de negatif çıktı)

  • Arthur Dayne  (14.03.21 11:03:48)
Temaslı olabilir misiniz?

  • Mirket  (14.03.21 11:26:17)
Test yaptırdığımda sonucunuz çıkana kadar kendinizi izole edin gibi bir mesaj gelmişti.

  • red morning  (14.03.21 11:49:25)
şimdiye kadar onlarca test yaptırdım. biri pozitif çıktı. ara sıra kafarı esince atıyorlar bu mesajı. endişelenmenize gerek yok

  • oekuklu  (14.03.21 12:18:14)
test yapıldığı anda riskli olarak gösteriliyor zaten. negatif çıkınca risk kalkacaktır. eğer temaslı olarak işaretlenmediyseniz.

  • burya  (14.03.21 12:30:59)
Aslında bu uygulamaların hepsi, tek tek, detaylı bir şekilde covid19.saglik.gov.tr de yazıyor ve sık sık güncelleniyor ama kimse okumuyor tabi.

Test yaptırdığın an belli bir süre riskli oluyor statün ve evde kalman gerekiyor o süre içinde.

Ama sağlık bakanlığının sms sisteminde bazen sıkıntı oluyor 1 ay önce aldığım e reçeteyi filan gönderiyor kendi kendine.

En sağlıklı bilgi hes uygulamasında (izolasyonun başlangıç ve bitiş tarihleri vs.)
  • infernalcadre  (14.03.21 14:19:29)
test yaptırdığınız için haliyle riskli oluyorsunuz ve evde kalmanız gerekiyor. sonuç negatif gelirse risk kalkıyor. pozitif gelirse devam ediyor. hes uygulamasından da takip edebilirsiniz.
test yaptırıp bütün gün gezip dağıtanlar olduğu için ekim kasım gibi bu uygulamaya geçildi.

  • red g  (14.03.21 16:16:37)